«На прифронтових територіях локальні медіа – у дуже скрутному становищі. Й успішні до війни газети, телеканали, на жаль, закриваються. Спілка журналістів зосереджує усі зусилля, щоби регіональні українські медіа були стійкішими, залучає міжнародну підтримку задля економічного підсилення редакцій, журналістів. Важливо, щоб у журналістів були можливості залишатись у професії й продовжувати інформувати українців», – наголосив голова правління Дніпропетровської облорганізації НСЖУ Олексій Ковальчук під час зустрічі з колегами із Жовтих Вод.
Представники Дніпропетровської обласної організації НСЖУ завітали до міста, аби зустрітись із жовтоводськими спілчанами і журналістами-переселенцями з Волновахи, вручити заслужену нагороду учасниці творчого конкурсу, передати колегам гуманітарну допомогу, поговорити про реалії та виклики сьогодення. У поїздці журналістської солідарності взяли участь також відповідальна секретар обласної Спілки Світлана Іотова та координаторка Дніпровського Центру журналістської солідарності Наталя Назарова.
Другий рік у Жовтих Водах мешкають дві родини журналістів-переселенців із міста Волноваха Донецької області. Редактор сайту «Волноваха.City» Павло Єштокін, коли зрозумів, що тут надовго, створив місцевий інтернет-ресурс «Жовті Води.City». До співпраці залучив і тамтешніх журналістів. Олена Доброволенко продовжує вести ФБ-сторінку газети «Наше слово», де працювала до повномасштабного вторгнення.
Центр журналістської солідарності на постійному зв’язку з колегами, по можливості підтримує матеріально, інформаційно. Цього разу привезли для них гуманітарну допомогу від Української федерації банків продовольства – продуктові набори з 26 найменувань вагою майже 16 кг.
Приємним і урочистим моментом зустрічі стало вручення Диплома лауреата творчого конкурсу ДОО НСЖУ «Інформаційний фронт-2022/23» Олені Кубарєвій, редакторці газети «Трудова слава». Її робота «Війна – це шрами, які залишаються на все життя» – серед кращих на військово-патріотичну тематику.
– Я не вперше беру участь у творчому конкурсі обласної Спілки. Відзначили мою роботу, яку я присвятила колезі – нашому позаштатному кореспонденту Михайлу. Він шахтар-уранник, зараз на фронті. Мені вдалося у вільну хвилину з ним поспілкуватися, записати його думки. Це дуже гідна людина! Коли визначили переможців і я дізналась, що моя робота відзначена, написала йому: «Михайле, ми з вами отримали відзнаку, ми з вами переможці!» Дуже приємно, що це наша з ним спільна перемога, з моїм колегою-фронтовиком», – поділилась пані Олена.
Журналістка розповіла, що в газеті «Трудова слава» започаткували рубрику «Дякуємо нашим захисникам»:
– На нашому підприємстві «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» майже 4000 працівників. Із них майже 700 зараз воюють. Ми поставили перед собою таке завдання – розповісти про кожного! Звісно, з їхньої згоди. Але першу сторінку нашої газети відводимо саме нашим захисникам.
Дуже теплою і душевною була зустріч, яка проходила у Жовтоводському міському історичному музеї. До речі, директорка закладу – Олена Кобзар – раніше працювала на кореспонденткою та ведучою телеканалу «Жовта річка». Тож, як кажуть, зібрались усі свої.
– Сьогодні про конкуренцію медіабізнесу не йдеться. Які ми конкуренти, якщо зараз гостро стоїть питання про виживання? – зауважив Олексій Ковальчук. – Саме час гуртуватись, допомагати одне одному, підставляти плече. Адже журналісти – важливі!
Про те, яку саме допомогу у Центрі журналістської солідарності НСЖУ можуть отримати медіа і медійники, про сервіси Центру (безкоштовний пункт прокату захисного спорядження, коворкінг) та інформаційні ресурси розповіла координаторка Наталя Назарова. Вона нагадала також, що вже майже рік у Дніпрі при обласній Спілці діє Центр журналістської солідарності – ініціатива НСЖУ, яку підтримали Міжнародна і Європейська федерації журналістів.
ДО РЕЧІ. Це не перша зустріч із журналістами регіональних медіа. Так, на початку року їздили у Павлоград, вітали колег зі 105-річчям газети «Рідний край», а нещодавно у Кам’янському проводили тренінг з медіа-грамотності. Як показує досвід, такі зустрічі, спілкування наживо потрібні. Це можливість обговорити із колегами ті питання, що хвилюють.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарностіу Дніпрі – 050 919 84 79 ( координатор Наталя Назарова), адреса: вул. Старокозацька, 8;
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба Дніпровського ЦЖС