Для луцького видання Район.in.ua у період карантину найбільшим викликом стала робота з відео. Адже саме цей формат був найзатребуванішим для людей, котрі опинилися в ізоляції.
«Ми зрозуміли, як спізнилися з відеоконтентом. Якби ми мали техніку, навички, то змогли б краще підтримати інформаційно свою аудиторію», – каже головна редакторка Наталія Пахайчук.
Вебінари від НСЖУ, зауважує вона, були своєчасними, адже в редакції відчували брак фінансів.
«Ми звикли писати, бо виросли з газет. І був певний бар’єр розпочати. Ці тренінги – якраз те, що нам треба. Особливо – яку техніку підібрати, як знімати. Було дуже корисним послухати про досвід редакцій, зокрема, «Обріїв Ізюмщини», – зазначає редакторка.
Зазвичай, каже вона, тренінги проводять столичні експерти, які мало розуміють ситуацію на місцях. Тут же досвідом ділилися практики, які так само шукають способи виживання на локальному рівні.
Економічну кризу видання перенесло більш-менш стабільно, людей не скорочували, але довелося скоротити зарплатний фонд та інші витрати. Зараз не чекають миттєвого доходу від нововведень, які почали запроваджувати, але розуміють їхню користь на перспективу.
«Це навчання і нові знання допоможе вийти на новий рівень через деякий час. Ми маємо розуміння, як працювати з відео, а це – новий шлях до монетизації. Якщо ми будемо мати техніку, можливість подати трансляцію, то це наша можливість заробити, продати ще одну послугу», – коментує Наталія Пахайчук.
На її думку, дуже корисним для місцевих ЗМІ можуть бути також навчальні заходи для рекламних відділів, а також для журналістів-початківців.
Наталія Пахайчук – – активна учасниця вебінарів із серії «Організація роботи місцевих медіа в умовах пандемії COVID-19». Ця програма –ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки проєкту «Права людини для України», який впроваджується ПРООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії.