Нові знання, зокрема, і в напрямку цифрової трансформації, дали газеті «Маяк», що у Богодухові на Харківщині, не тільки нову аудиторію, а й додаткові кошти. Про це розповідає редакторка Тетяна Чернишова.
Загалом, каже вона, пережити карантин виданню було нелегко. Але врятувало те, що залишалися певні заощадження із минулої передплати, своєрідною фінансовою подушкою став депозит. Тож завдяки цьому вдалося зберегти колектив.
«Працювали дистанційно, намагалися значну частину роботи перевести в онлайн-формат. Та як не було нам важко, розуміли відповідальність перед читачами, які чекали газету», – каже пані Тетяна.
Про цикл вебінарів «Організація роботи місцевих медіа в умовах пандемії COVID-19» редакторка дізналася від секретаря НСЖУ Віталія Голубєва. Так сталося, що напередодні саме він став 5-тисячним підписником сторінки видання у Facebook, про що видання розмістило інформацію.
Тетяна Чернишова каже: не пропустила жодного вебінару із серії. Особливо корисними були ті, що стосувалися роботи із соцмережами, з відео, залучення аудиторії та монетизації.
«Коли ми тільки створили сторінку газети у Facebook, я публікувала там повністю новини і фото, розповіді про цікавих земляків та їхні захоплення. Потім зрозуміла, що роблю щось не так, бо люди читають інформацію тут, і газета їм уже не потрібна. Тому через це та неякісну роботу пошти зменшилася і кількість передплатників. Тож змінила підхід – давала анонс із посиланням, що детально можна прочитати в газеті. І сьогодні так працюю: даю світлину чи відео з короткою інформацією, і посилання на чергове число газети. Звісно, системних знань бракувало», – розповідає редакторка.
За період, відколи розпочалися вебінари, видання наростило кількість підписників у соцмережі ще майже на 1 тис. Почалася активна комунікація з людьми, сторінка газети стала своєрідним майданичком не тільки для обміну інформацією, а й для взаємодопомоги.
«Я й раніше суто інтуїтивно розуміла, що багато чого можна зробити з допомогою соцмереж, а коли почала спілкуватися з колегами під час вебінарів, їхні уроки відкрили ще більші можливості. Соцмережі почали працювати паралельно з газетою. Наприклад, до мене звернулася телефоном жінка із інвалідністю, яка запитала, де можна відремонтувати телевізор. Ми про це написали пост у Facebook. На жаль, телемайстри відмовилися ремонтувати чорно-білий «Каскад». Але відгукнулася людина, котра зголосилася подарувати телевізор. Інша людина – підвезти, ще один хлопець – налаштувати. Таким чином, ми за допомогою соцмережі допомогли цій жінці. І тепер про цю добру справу земляків готую матеріал в газету», – розповідає Тетяна Чернишова.
Ще один приклад: мешканці поскаржилися на невпорядковану територію. Після публікації у Facebook (бо газета щойно вийшла і не було сенсу чекати наступного випуску), комунальні служби відреагували, і вже наступного дня все було упорядковано. Таких фактів дуже багато.
«Почали вести Youtube-канал, я створила вже близько 20 невеликих фільмів. І, до речі, дуже сподобалася ця робота», – ділиться редакторка газети.
Тішить і те, що розвиток соцмереж дав можливість трохи більше заробляти: приміром, до вітання в газеті редакція пропонує всього за 30 грн оформити вітання у Facebook або ж зробити навіть невелике привітання у відеоформаті за 50 грн. Хоч це і невеликі кошти, але на певні витрати їх вистачає.
«Намагаємося й іміджеві матеріали пропонувати на різних платформах. Таким чином, досвід колег, спілкування, уроки тренерів допомогли нам розвиватися і заробляти», – підсумовує Тетяна Чернишова.
Тетяна Чернишова – активна учасниця вебінарів із серії «Організація роботи місцевих медіа в умовах пандемії COVID-19». Ця програма –ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки проєкту «Права людини для України», який впроваджується ПРООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії.