«Всі, хто поруч» – під такою назвою в Івано-Франківському обласному науково-методичному центрі культури і туризму Прикарпаття відбулася творча виставка Галини Філіпової – секретарині первинної організації НСЖУ обласного телебачення «Галичина», заслуженої журналістки України, мисткині, художниці, збирачки. Цей захід, який наша колега приурочила до свого ювілею. Івано-Франківський Центр журналістської солідарності долучився до творчої зустрічі з Галиною Філіповою.
–Сьогоднішня наша зустріч є, передусім, моїм виявом подяки тим людям, котрі були і далі є поруч зі мною впродовж цих багатьох років. Усі, хто завітав на мою творчу виставку, це мої друзі, це ті люди, які підтримують, допомагають, ставляться до мене доброзичливо. Я всім їм щиро вдячна, – зазначила ювілярка.
У творчому заході взяли участь секретар НСЖУ, відповідальний секретар Івано-Франківської обласної організації НСЖУ, координатор Івано-Франківського Центру журналістської солідарності, заслужена журналістка України Вікторія Плахта, асистентка Центру Богдана Засідко, спілчани, колеги-медійники, рідні, друзі, однокласники та знайомі.
Вікторія Плахта у вітальному слові відзначила вагомий особистий внесок Галини Філіпової у розвиток вітчизняної журналістики та виховання молодого покоління медійників, активну участь у діяльності Спілки й побажала їй творчого натхнення в створенні нових авторських робіт та професійних проєктів.
Гості виставки милувалися унікальними намальованими картинами авторки, роздивлялись її колекції давніх вишивок та різноманітних віял. А ще, розповіла ювілярка, вона збирає марки, магніти, декоративні тарелі й особливо пишається своєю колекцією ляльок у національних строях різних країн світу.
У скарбниці досягнень Галини Філіпової чимало нагород, відзнак, дипломів за участь у місцевих, регіональних, всеукраїнських та міжнародних виставках, пленерах та активну благодійну діяльність.
Ювілярка також є авторкою циклічної програми на ОТБ «Галичина» «Невичерпне джерело», де розповідає про художників, майстрів народного мистецтва, культорологічні події та явища на Прикарпатті й в Україні. Її програми відзначені найвищими нагородами на міжнародних, всеукраїнських та обласних конкурсах і фестивалях. Зокрема, Галина Філіпова нагороджена відзнакою «Золотий фонд нації» (2020 р.), дипломом «За особистий внесок у розбудову громадянського суспільства України», Гран-прі Міжнародного мистецького багатожанрового фестивалю – конкурсу «Ти у серці моїм, Україно!» у номінації «Мода, стиль, дизайн» (2023 р.) та Ґран-прі Міжнародного фестивалю – конкурсу «Мистецькі промені України» (2024 р.).
ДОВІДКА. Галина Василівна Філіпова народилась на Івано-Франківщині, у селі Незвисько Городенківського району. Навчалася в Івано-Франківській дитячій художній школі, закінчила Вижницьке училище вжиткового (прикладного) мистецтва за спеціальністю «Художня вишивка». Випускниця художньо-графічного факультету Івано-Франківського педагогічного інституту. З березня 1999 року працює на Івано-Франківському обласному телебаченні «Галичина». Членкиня НСЖУ з 2004 року.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Богдана Засідко,
Івано-Франківський Центр журналістської солідарності