Відомий український воєнний журналіст Михайло Шарков, працюючи на «Апостроф TV» та готуючи матеріали як фрілансер, регулярно буває в гарячих точках України. В коментарі НСЖУ він називає запроваджений нещодавно новий порядок доступу медійників до прифронтових територій «незрозумілим».
Нагадаємо, 20 березня оперативно-стратегічні угруповання «Одеса» та «Хортиця» оприлюднили нове зонування прилеглих до фронту територій: «червона» зона – роботу журналістів заборонено, «жовта» зона – дозволено роботу акредитованим журналістам лише в супроводі пресофіцерів, «зелена» зона – дозволено роботу акредитованим журналістам.
– Я говорив із деякими іншими журналістами, і ми поки що не можемо зрозуміти, як працюватиме цей алгоритм, – сказав Михайло. – Найбільше запитань – до «жовтої» зони, де медійники можуть працювати лише в супроводі пресофіцерів. Візьмімо для прикладу Миколаїв, який із незрозумілих причин опинився у «жовтій» зоні. Там працює один пресофіцер. Так само – Херсон. А скільки там працює ЗМІ? Причому кожен хоче, приїхавши в місто на день-два, відзняти не один сюжет, а серію сюжетів на різні теми. Цього зараз зробити неможливо.
За оцінкою Михайла Шаркова, зважаючи на кількість журналістів, на кожне медіа пресофіцер зможе виділити хіба що хвилин по 15-20.
– Що за цей короткий час можна зробити?.. І то, цей час може бути виділено лише за умови, що пресофіцери тільки те й робитимуть, що супроводжуватимуть журналістів, – сказав Михайло Шарков.
Він додав, що можна зрозуміти обмеження, які накладаються на безпосередньо фронтову, червону зону. Але роботу журналістів в «жовтій» зоні може бути цілком паралізовано.
– Нам обіцяють, що розмір «жовтої» зони буде змінюватися. Але як це відбуватиметься? Як ми дізнаватимемося про внесення змін? Чи може межа між зонами проходити по якійсь вулиці якогось міста? Чи буде для цього створено якусь онлайн-карту? Хочеться, щоб були зрозумілі відповіді на ці запитання. І не було так, як є зараз, – сказав журналіст.
Інформаційна служба НСЖУ