Секретами створення якісних світлин з журналістами-переселенцями та студентами місцевих вишів поділилися фотокореспонденти Сергій Біжко і Юрій Зелінський. Вони провели майстер-клас «Як працювати з фотокамерою (смартфоном, планшетом) у різних умовах. Секрети вдалого фото» у Запорізькому Центрі журналістської солідарності.
За спиною фотографів – чималий досвід роботи у пресі: Сергій знімав для газет «Комсомолець Запоріжжя», «Индустиальное Запорожье», Юрій – для «Запорізької правди». Словом, місцевим медійникам добре знайомі їхні світлини різних часів, тому вони з задоволенням слухали їхні поради.
– Завдяки цифровим фотоапаратам і смартфонам сьогодні кожен може зафіксувати будь-яку подію. Та щоб отримати якісне фото, потрібно врахувати деякі моменти, – наголосив Сергій Біжко.
Зокрема, продовжує фахівець, слід
- приділяти увагу освітленню приміщення,
- враховувати розташування предметів,
- зважати на деталі,
- правильно кадрувати світлину,
- не забувати про принцип золотого перетину при портретній зйомці,
- експериментувати.
Фотографувати бажано якомога частіше, кожен день робити багато знімків, наголосив Сергій Біжко.
– Під час фотозйомки, необхідно слідкувати, щоб у кадр не потрапили зайві предмети, – говорить Юрій Зелінський. – Якщо вирішили зняти пейзаж, бажано робити акцент на деталях, що відразу привертають увагу.
Він також дав поради, як краще фотографувати великі об’єкти, як «тримати» горизонт, вибирати ракурс…
Журналісти-переселенці з великою цікавістю переглянули роботи Сергія Біжка і Юрія Зелінського на великому екрані, завдяки обладнанню, переданому запорізькому ЦЖС колегами з Норвегії.
– Те, що ми побачили, дуже вразило, – каже тележурналіст «TVERDO.TV» з Маріуполя В’ячеслав Твердохліб. – Навіть якщо не всім вдасться досягти такої високої майстерності, отримані рекомендації стануть у пригоді. Адже сьогодні ми буквально не розлучаємося з фотокамерами, бо кожну мить треба фіксувати події для історії війни, щоб зберегти для прийдешніх поколінь літопис боротьби нашого народу із загарбниками.
На завершення заходу присутні переглянули тревел-фільм «Подорож по Баварії», знятий співкоординаторкою ЦЖС Валентиною Манжурою, яка тільки-но повернулася з мандрівки Німеччиною.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталія Кузьменко, координатор Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Наталія Вадимова, Ніна Деркач, фото Дар’ї Зирянової