Журналістика – це посередник між владою і суспільством і вона дає громадянам надію, що хтось лобіює їхні інтереси перед цією владою. Про це в коментарі НСЖУ зазначила генеральна продюсерка телеканалу ZIK, відома телеведуча Наташа Влащенко.
Новинна журналістика, каже вона, зараз у занепаді через бідність ЗМІ та небажання власників медіа витрачатися. Те саме можна сказати і про медичну, наукову, культурологічну журналістику.
«Займатися цим непрестижно і непросто, бо власники медіа вважають, що ці теми для них неактуальні й не хочуть достойно платити навіть найкращим театральним оглядачам чи журналістам, котрі пишуть про науку. Наймодніший капіталізований жанр сьогодні – це розслідувальна журналістика і політична журналістика. Та, попри всі проблеми, журналістика потрібна і буде потрібна ще дуже довго», – коментує Наташа Влащенко.
По-перше, журналістика виконує завдання чесного інформування, і ліцензовані ЗМІ, на відміну від блогерів, несуть відповідальність за інформацію. По-друге, завдання ЗМІ – частково проектувати майбутнє, візіонувати. Люди хочуть розуміти, що з ними відбувається і що буде далі. І професійний журналіст хоча б частково може дати це розуміння. По-третє, завдання ЗМІ – бути своєрідним зв’язковим між владою і суспільством і давати суспільству надію, що хтось лобіює його інтереси.
Триває інформаційна кампанія НСЖУ #Журналісти_Важливі.
#Журналісти_Важливі. Саме вони відіграють ключову роль в інформуванні суспільства в ці кризові місяці.
#Журналісти_Важливі. Саме їм довіряють українці – більше, ніж владі.
#Журналісти_Важливі. Саме вони часто – єдине джерело правдивої інформації для своєї аудиторії.
Закликаємо підтримати українську журналістику та українських журналістів! Використовуйте символіку акції, ставте хештег #Журналісти_Важливі, поширюйте ваші фото із гаслами на захист журналістів!