Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко минулої п’ятниці здійснив робочу поїздку до Дніпропетровської області. Насичена програма включала зустрічі з колегами-спілчанами у Нікополі, із активом обласної журналістської організації, представниками локальних медіа та викладачами місцевих журналістських кафедр у Дніпровському центрі журналістської солідарності, зі студентами-журналістами ДНУ, а також інтерв’ю на місцевому телеканалі.
Під час візиту до Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара очільник НСЖУ Сергій Томіленко та голова Правління обласної журналістської організації Олексій Ковальчук поспілкувалися з ректором Сергієм Оковитим щодо професійної підготовки майбутніх медійників, їхньої ролі в інформаційному просторі та співпраці між Дніпропетровською обласною журналістською організацією й закладом освіти.
Для гостей провели екскурсію університетською Галереєю пошани і пам’яті. А у смартукритті CLUST SPACE DNIPRO відбулася зустріч зі студентами й викладачами факультету журналістики.
Виступ голови Спілки журналістів і подальша дискусія охоплювала різні питання. Зокрема, студенти цікавилися роллю телемарафону в журналістиці, можливістю привернення уваги молоді до друкованих медіа, а також рівнем української журналістики сьогодні.

– Наш пріоритет – підтримка журналістів, – зауважив Сергій Томіленко. – Щоб будь-який журналіст, медійник розумів, що є спільнота, яка допоможе, надасть певні рекомендації, консультації тощо. Ми відкриті до співпраці зі студентами, поширюємо певні можливості своїми каналами. Тож ключовий заклик – користуватися тими можливостями, які є, та не чекати на певні завдання, а пробувати самостійно, прагнути яскравої самореалізації.
Наступною зупинкою була Дніпропетровська обласна Спілка журналістів. За участі представників регіональних медіа обговорили нагальні питання розвитку журналістики, підтримку журналістських колективів, безпеку працівників медіа, пріоритети та виклики, з якими стикаються локальні засоби масової інформації, а також ті, які знаходяться на територіях підвищеного ризику. Сергій Томіленко наголосив на важливості підтримки медіа, які її потребують,й підкреслив необхідність консолідації зусиль для продовження функціонування та розвитку журналістики:
– Успіх будь-якого медіа, радіо, газет, телеканалів тощо, він першу чергу всередині самих колективів, у редакторів, у керівників. Ми допомагаємо тим, хто звертається по допомогу. Наше завдання – сприяти тому, щоб люди залишалися в професії, а не залишали її. Але, водночас, стійкішим може бути той, хто бореться, хто хоче з цією допомогою вижити.

Учасники зустрічі, водночас, висловили свою думку щодо актуальних проблем галузі, а також важливості існування центрів журналістської солідарності в регіонах:
– Хотілося б дійсно сьогодні подякувати, за те відчуття, що ти не один і тобі є куди звернутися за підтримкою, за допомогою, – зазначив редактор газети «Межівський меридіан» Євген Хрипун. – Особливо, коли здавалося б, що діватись нікуди. Адже, повірте, видавати сьогодні друковану газету регіональну, в якої немає спонсора влади, це дуже непросто. Ми отримали спорядження. Ми постійно на зв’язку зі спілкою. І це дійсно дуже важливо. Тому що все, що ми робимо сьогодні, це не про гроші. Дякую за те, що ми не самі!
Під час відвідин відбувся обмін символічними подарунками: голова НСЖУ передав прапор Національної спілки журналістів України, а отримав для центрального офісу нову воєнну реліквію – прапор Інженерно-саперного взводу з підписами військових, які проводили для журналістів тренінг із протимінної безпеки.
Головній редакторці газети «Вісник» з Широківської громади Жанні Плосконос Сергій Томіленко передав ноутбук від міжнародних партнерів. Їхня громада межує з Херсонською областю, з березня по жовтень 2022 року чи не щодня зазнавала обстрілів з градів та артилерії. І попри це жоден працівник не залишив своє робоче місце, а газета нещодавно відзначила 90-річний ювілей і продовжує виходити.
Наостанок голова НСЖУ відвідав «11 канал», де взяв участь у програмі «Васильєв Гостро», випуск якої буде незабаром.






Мережа Центрів журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, реалізована у співпраці з Міжнародною та Європейською федераціями журналістів, ЮНЕСКО та за підтримки народу Японії. Наша головна мета – допомога медійникам, які працюють в Україні під час війни. Центри працюють у Києві, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі, Львові та Івано-Франківську. Цей проєкт є частиною більш широких зусиль ЮНЕСКО, спрямованих на підтримку безпеки журналістів та свободи слова в Україні.
Контактний телефон Центру журналістської солідарності у Дніпрі – 050 919 84 79 (Наталя Назарова, координатор Дніпровського центру), адреса: вул. Старокозацька, 8.
Ліана Охрименко, Дніпровський ЦЖС
Дискусія з цього приводу: