Радісна звістка надійшла із Запорізького району – відновила свій вихід районна газета «Червоний промінь». Це вже друга хвиля часопису з 85-річною історією. Перша спроба була у 2023 році: газета виходила за сприяння Національної спілки журналістів України. Нині «Червоний промінь» підтримала Асоціація незалежних регіональних видавців. Ця подія викликала позитивний резонанс у запорізькому регіоні серед колег, читачів.
Ось як коментує її редакторка Наталія Стіна.
– Забрала з друкарні тираж газети «Червоний промінь», взяла в руки видання – аж сльози навернулися. За 24 роки роботи у «Червоному промені» це, мабуть, найочікуваніший номер, після тривалої перерви. За час війни всього було: без коштів, зарплати, надії, у ситуації невизначеності опускалися руки… Але в найскрутнішу мить завжди з’являлися світлі люди, які підтримували, і я продовжувала вести сайт, соцмережі, робити свою справу і сподіватися.
…Сьогодні було стільки теплих зустрічей, добрих слів, емоцій. Дякую усім, хто надав руку допомоги у важкі часи! Спасибі Асоціації незалежних регіональних видавців України, що повірили в мене. Разом ми – сила!
Одна з читачок, яка отримала свіжу газету, дуже зраділа: «Вже й «Промінь» відродився, значить, і Мир не за горами!» Тож віримо, сподіваємося, працюємо на Перемогу!

На четвертому році великої війни, у той час, коли чимало медіа закривається, це дійсно світла та надихаюча інформація. Слід зазначити, що редакторка «Червоного променя» Наталія Стіна увесь складний військовий період не припиняла інформувати свою аудиторію – вела і продовжує наповнювати сайт «Промінь» і соціальні мережі, надаючи правдиву, корисну інформацію для жителів Запорізького регіону.
Бажаємо цьому чудовому виданню подальших творчих успіхів, широкої читацької аудиторії, значних тиражів та гарних перспектив на майбутнє.



Мережа Центрів журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, реалізована у співпраці з Міжнародною та Європейською федераціями журналістів, ЮНЕСКО та за підтримки народу Японії. Наша головна мета – допомога медійникам, які працюють в Україні під час війни. Центри працюють у Києві, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі, Львові та Івано-Франківську. Цей проєкт є частиною більш широких зусиль ЮНЕСКО, спрямованих на підтримку безпеки журналістів та свободи слова в Україні.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 15
Наталія Вадимова
Дискусія з цього приводу: