Фестиваль шкільних медіа та юних авторів Сумщини «Медіасвіт веде у всесвіт» 2023–2024 відкрито. Про це оголосили організатори на пресконференції.
Проводять фестиваль кафедра журналістики та філології факультету ІФСК СумДУ в партнерстві з Сумською обласною організацією Національної спілки журналістів України, ГО «Сумський прес-клуб» та Департаментом освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації.
Для участі потрібно до 31 грудня 2023 року подати заявку до оргкомітету. Підсумки буде підбито в квітні–травні 2024 року.
Фестиваль включає: конкурс шкільних видань; індивідуальний конкурс юних авторів ім. Василя Чубура; конкурс рекламних проєктів «Восьма барва»; конкурс на кращу фотоісторію; онлайн заняття для тих, хто прагне навчитися журналістиці; онлайн/офлайн школа медіаграмотності; онлайн мовний клуб «Поспілкуємось»; екскурсії-квести до кафедри журналістики та філології СумДУ для переможців конкурсів фестивалю та його активних учасників; підбиття підсумків і вручення нагород.
Правила та форми проведення, дати реєстрацій, вимоги до оформлення матеріалів тощо викладені в Положенні.
Загалом фестиваль шкільних медіа та юних авторів «Медіасвіт веде у всесвіт» на Сумщині стартує втретє.
Кометуючи старт співголова організаційного комітету фестивалю, голова обласної організації Національної спілки журналістів України Володимир Садівничий зазначив, що фестиваль «Медіасвіт веде у всесвіт» покликаний максимально залучити дітей до роботи – розумової та інтелектуальної діяльності, а це діє краще, ніж десятки психологів.
Через війну характер фестивалю дещо змінився: якщо раніше основний наголос був на колективній роботі над шкільними медіа, то сьогодні переважно йдеться про індивідуальну творчу роботу школярів, – наголосила голова ГО «Сумський прес-клуб», доцентка кафедри журналістики та філології СумДУ, заслужена журналістка України, контактна особа оргкомітету фестивалю та співголова журі конкурсів Алла Федорина. «Так, був ковід, триває війна, робота зі школярами в онлайновому форматі позбавляє багатьох можливостей колективної роботи. Але були, є і будуть учитель і талановитий учень, які можуть працювати над розвитком творчих здібностей дитини.