Добіг завершення фестиваль шкільних медіа та юних авторів Сумщини «Медіасвіт веде у всесвіт» 2024/2025 навчального року. Результати конкурсу організатори та члени журі оголосили на онлайн-зустрічі з учасниками.
Фестиваль «Медіасвіт веде у всесвіт» щорічно організовують кафедра журналістики та філології Сумського державного університету, Сумська обласна організація Національної спілки журналістів України та «Сумський прес-клуб».
У межах фестивалю, що тривав із листопада 2024 року, проводилися онлайн-заняття для тих, хто цікавиться журналістикою і прагне оволодіти майстерністю, тренінги для школярів та керівників гуртків, онлайн/офлайн школа медіаграмотності, заняття з мовного й ораторського мистецтва тощо.
Учні змагалися за першість у конкурсах шкільних видань (друкованих і онлайнових), юних авторів імені Василя Чубура, рекламних проєктів «Восьма барва», на кращу фотоісторію. Роботи учасників фестивалю оцінювалися за рейтинговою системою: переможцями стали ті, хто набрав найбільшу кількість балів.

За підсумками переможці – а це школярі та гутрківці з Сум, Конотопа, Охтирки, Лебедина, Ямполя – отримали Дипломи й Грамоти, спеціальні призи від Сумської орагінізації НСЖУ, від Сумського прес-клубу, від голови Товариства польсько-української взаємодії «Контакт» Богуслава Леська (Польща, м. Глівіце), німецького Інституту демократії, засобів масової інформації та культурного обміну (IDEM). Усі учасники фестивалю отримали подарунки від Джунічі Коваки. Передані презенти – це приватна ініціатива головного редактора япономовного щомісячника з питань безпеки харчових продуктів і життя «Safety of Our Food and Life» і очільника Японського фонду майбутніх поколінь, який надзвичайно шанує діяльність українських журналістів та співпрацює з НСЖУ.
Підбивши підсумки фестивалю «Медіасвіт веде у всесвіт», співголова оргкомітету, очільник Сумської обласної організації Національної спілки журналістів України Володимир Садівничий та співголова журі конкурсів, заслужена журналістка України Алла Федорина зазначили, що головною метою фестивалю є активне залучення дітей до творчої та розумової діяльності, щоб виявити нові таланти, підвищити рівень медіаграмотності та загальних знань, що особливо важливо під час війни.





Марина Кривошей, журналістка
Дискусія з цього приводу: