Регіональне мовлення Суспільного має бути збережене в попередніх обсягах. На цьому наполягали журналісти регіональних філій під час зустрічі з керівництвом ПАТ НСТУ в Києві. Зустріч відбулася після акцій у дев’яти областях, де журналісти висловили незгоду зі скороченням годин місцевого мовлення. На зустрічі були присутні також члени Наглядової ради НСТУ і керівництво профспілки працівників культури. Від Національної спілки журналістів України участь узяла перша секретар Ліна Кущ.
Голова правління ПАТ НСТУ Зураб Аласанія зазначив, що концепція регіонального мовлення схвалена Наглядовою радою і що її критика з боку співробітників в областях – «це проблема внутрішніх комунікацій». Очільник Суспільного переконував, що місцеві теми залишаться в ефірі завдяки закупівлі контенту у сторонніх виробників.
«Аутсорс – це не обов‘язково дорожче. Це проектна робота. Чому мовники працюють зі сторонніми продакшенами? Щоб не утримувати, не вигадувати зайву роботу співробітникам», – підтвердив Микола Чернотицький, член правління ПАТ НСТУ, відповідальний за діяльність з оптимізації центральної та регіональної структури.
Генеральна продюсерка регіонального мовлення Марія Фрей представила підсумки закритого соціологічного дослідження в кількох областях України, згідно з яким, аудиторія телебачення віддає перевагу фільмам, серіалам і розважально-гумористичним шоу, а не регіональним новинам. Тому, за словами продюсерки, в новій концепції скорочено години регіонального мовлення. «За одну годину регіонального мовлення можна встигнути дати 5 сюжетів, 2 інтерв’ю з експертами, розкрити 1 культурну чи соціальну тему, дати 1 спецрепортаж. Під час виборів буде дебатний формат програми», – розповіла Марія Фрей. Вона висловила впевненість, що закупівля програм, створених на аутсорсі, призведе до підвищення якості продукту, оскільки у сторонніх виробників може бути краще обладнання чи більший досвід.
Голова Наглядової ради ПАТ НСТУ Світлана Остапа зауважила, що не варто «недооцінювати розважальний контент». Наприклад, на новоствореному телеканалі для окупованих територій «ДОМ» 90 відсотків часу займатимуть розважальні програми, у відповідності з глядацькими уподобаннями.
Співробітники філій Суспільного пояснили, чому важливо зберегти регіональне мовлення в попередньому обсязі.
«Концепція розроблена дуже правильна. Але не можу погодитися зі стратегією, яка запропонована до реалізації. Навіть неякісно зроблена програма ліпше, ніж замовчування теми. Ми наполягатимемо на регіональному мовленні не менше трьох годин на день. Ми, хто виходив на протести, готові взяти ці три години мовлення і робити. Навіщо аутсорс? Люди доручають нам виготовляти програми. Щоб кожен займався своєю справою», – підкреслила Ольга Вакало із UA:Запоріжжя.
«Ми не проти продакшенів. Крім 3 годин 10 хвилин регіонального мовлення, є куди розмістити програми. Будемо навчатися і конкурувати. Хоча конкуренція нерівна. Я сама собі режисер, монтажер, звукооператор, гостьовий редактор… Як ми можемо конкурувати з продакшенами, з їхніми ресурсами?» – поставила запитання Олена Корж із UA:Житомир.
Активісти Комітету порятунку Суспільного мовника запропонували зберегти по три години регіонального мовлення і дорікнули правлінню НСТУ в тому, що воно не прислухалося до пропозицій, які містилися в направлених журналістами колективних листах. «Нас почули, лише коли ми вийшли на інформаційну годину. Ми за власне виробництво контенту. Зробімо експеримент і давайте порівняємо», – запропонував Володимир Подчоса із Запоріжжя.
«Ви робили неякісний контент. В компанії ніколи не буде ресурсів на 24 регіональні канали. У нас варіантів два. Або продовжувати зміщувати виробництво на аутсорс, або це знову ОДТРК», – заперечив Микола Чернотицький.
«Давайте діалог, а не мітинг. До якої межі дійде сепарація?» – підтримав Зураб Аласанія. Він пообіцяв, що концепцію регіонального мовлення ще раз обговорять на місцях: «Ми поїдемо по всіх філіях і будемо розмовляти».
«Готовності керівництва ПАТ НСТУ прислухатися до журналістів, які спеціально приїхали з областей, я на зустрічі не побачила, – поділилася враженнями Ліна Кущ. – В разі скорочення регіонального мовлення Суспільне втрачає свою перевагу – унікальний місцевий контент. Прикро, якщо Суспільний мовник прагне конкурувати з розважальними каналами, а не розвивати свою нішу – регіональне мовлення».
Як повідомлялося, наприкінці лютого відбулася Всеукраїнська акція на підтримку регіонального суспільного ТБ і радіо «Інформаційна година». Співробітники філій висловили незгоду зі скороченням годин регіонального мовлення. Згідно із розробленою в НСТУ концепцією, обсяг скоротиться до 1 години регіонального мовлення, а частину коштів спрямують на виробництво програм на аутсорсі.
До Національної спілки журналістів України надходили звернення про те, що у зв’язку зі скороченням обсягу регіонального частині співробітників запропонували перейти на 0,25 окладу.