Про створення ще двох регіональних Центрів журналістської солідарності на додаток до трьох уже наявних було оголошено під час наради в НСЖУ.
– Після трьох місяців роботи Центрів журналістської солідарності в західній Україні – у Чернівцях, Івано-Франківську та Львові – ми готові не лише говорити про їхні успіхи, а й, за підтримки ЮНЕСКО, про розширення мережі, – зазначив голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Результатом роботи Центрів має бути зростання кількості журналістів, яким вони допомогли.
Сергій Антонович зазначив, що, якщо перша хвиля журналістів-переселенців осідала значною мірою в західних областях, то зараз багато хто повертається додому. Чимало журналістів мешкають на прифронтових та звільнених територіях. Тож планується відкрити центр у Києві, який виконуватиме як функцію головного координаційного офісу, так і Центру для столичного регіону. Ще один Центр працюватиме двома командами – у Запоріжжі (координаторка Наталія Кузьменко) та Дніпрі (координаторка Наталія Назарова). У перспективі на їхній базі може бути створено два окремі Центри, з яких запорізький особливо опікуватиметься підтримкою журналістів південних областей України, а дніпровський – східних областей, особливо Донбасу.
Мережу Центрів журналістської солідарності очолив активіст НСЖУ, керівник представництва каналу «Белсат» в Україні Ілля Суздалєв. Виступаючи на нараді, він окреслив основні напрямки роботи мережі, серед яких – продовження забезпечення екстреною фінансовою допомогою журналістів, які опинилися в біді, проведення тренінгів у форматі онлайн і офлайн, допомога журналістам, які не можуть працювати по спеціальності, у перепрофілюванні, а тим журналістам, які мають намір виїхати із захоплених ворогом районів, – у релокації в підконтрольні Україні території.
Також серед напрямків роботи Центрів журналістської солідарності – юридична консультація журналістів щодо їхніх прав і обов’язків у воєнний період, надання допомоги в оформленні статусів, консультування журналістів із різних юридичних питань.
Крім того, мережа займатиметься психологічною підтримкою журналістів із питань «емоційного вигорання».
Як і раніше, мережа допомагатиме тим журналістам, котрі втратили необхідну для роботи техніку, а також у разі потреби видаватиме медійникам засоби захисту в умовах бойових дій.
Керівники всіх п’яти регіональних Центрів журналістської солідарності зазначили, що практично кожен із них уже має досвід волонтерської роботи, який суттєво допомагає в організації діяльності мережі. А перша секретар НСЖУ Ліна Кущ запропонувала працівникам Центрів щільніше контактувати із людьми, яким уже надано допомогу, для того, щоб знаходити інших осіб, які також потребують підтримки колег.
За словами голови НСЖУ Сергія Томіленка, на вересень заплановано візити в Запоріжжя і Дніпро високих представників ЮНЕСКО і Міжнародної федерації журналістів, послів країн-донорів, які мають намір надати додаткову допомогу журналістам України, що опинилися в скрутних обставинах.