Від початку великої війни редакція сайту 6262.com.ua базується у Чернівцях. Під керівництвом знаного в Україні медіаексперта і засновника організації «Має сенс» Валерія Гармаша, журналістський колектив успішно розвиває своє медіа, розширюється, а медійники, що потребують допомоги, можуть отримати різноманітні послуги.
Окрім повноцінної редакції в Чернівцях, працює медіахаб у Слов’янську. Це місце, де можуть зупинитися медійники, які пишуть про війну, про життя людей на Донеччині. Там можна скористатися обладнаним та захищеним приміщенням, перепочити з дороги, аби рушити далі.
– Центр журналістської солідарності в Чернівцях підтримує дружні зв’язки зі слов’янськими журналістами з часу їхньої релокації на Буковину та підтримує, коли є така потреба. Під час нещодавніх відвідин редакції спілкувалися з Валерієм Гармашем, який щойно приїхав зі Слов’янська. Йшлося про медійні справи, можливі шляхи роботи в нинішніх умовах задля збереження українських локальних медіа, допомогу колегам-журналістам, – розповідає голова Чернівецької обласної організаціїНСЖУ Володимир Бобер.
Життя людей, та й робота журналістів на відносно мирній території і за декілька десятків кілометрів від лінії зіткнення, дуже відрізняється. Але пан Валерій не сумнівається в тому, що потрібно підтримувати функціонування представництва своєї редакції у Слов’янську. Тож медійники безпосередньо знають, що відбувається на Донеччині, одночасно допомагають колегам, які цього потребують.
– Нещодавно до Слов’янська завітав голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко. Ми показали, як працює наш хаб, розповіли про його можливості. Розмова мала тривати годину, однак затягнулася майже на чотири. Йшлося, як про розвиток медіа в Україні, так і про можливості нашої співпраці, – каже Валерій Гармаш.
Відтепер журналістам, які прямують до гарячих точок, окрім допомоги від НСЖУ в прифронтових Харкові, Дніпрі та Запоріжжі, обов’язково рекомендуватимуть ще й Слов’янськ. Адже є така домовленість між головою НСЖУ Сергієм Томіленком і очільником «Має сенс» Валерієм Гармашем.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти об’єднаного Західноукраїнського Центру журналістської солідарності Львів-Чернівці – 097 907 97 02 (Наталія Войтович, координатор Львівського центру, Володимир Бобер – асистент), адреса: вул. Соломії Крушельницької, 5.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За інформацією Чернівецького офісу об’єднаного Західноукраїнського ЦЖС