Директорка медіацентру «Білопільщина» із Білопілля Сумської області Наталія Калініченко перебувала на Івано-Франківщині у межах проєкту Харківського пресклубу «Програма психологічного відновлення для журналістів». На Сумщину поверталася через Івано-Франківськ. Перед відправкою поїзда медійниця завітала до Івано-Франківського Центру журналістської солідарності НСЖУ, аби підзарядити перед далекою дорогою гаджети та павербанк, попрацювати над інформацією й надіслати її в редакцію.
Під час зустрічі з координаторкою Івано-Франківського Центру журналістської солідарності Вікторією Плахтою Наталія Калініченко розповіла про роботу очолюваного нею медіа в умовах війни, адже місто Білопілля, де проживає і працює журналістка, знаходиться неподалік кордону з росією.
–Наша газета – це такий, як його називаю, «бойовий листок». Бо туди ми що пишемо? Фіксуємо наслідки обстрілів, пишемо про загиблих, якщо є, пишемо безпекову інформацію, де що працює, тобто, це дійсно бойовий листок, – каже Наталія Калініченко.
Газета «Білопільщина», як зазначила під час спілкування редакторка, є найстарішим друкованим виданням на Сумщині, адже випуск газети триває 104-й рік.
–Наша журналістська солідарність дуже важлива, вона допомагає мені впродовж усього професійного шляху. Зараз, коли ми вже третій рік поспіль живемо в умовах війни, дуже добре для нас, медійників, що в різних містах країни є Центри журналістської солідарності, куди ми можемо звернутися за потреби. Причому зручно, що з будь-яких питань журналісти мають можливість звернутись як онлайн, так і особисто, – підкреслила Наталія Калініченко.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Дана Данилів