Арт-терапевтичний майстер із живопису для журналістів-переселенців провів 15 лютого Центр журналістської солідарності НСЖУ в Запоріжжі спільно з обласним художнім музеєм.
Під керівництвом художника Вадима Міткова журналісти створили власні картини. Для більшості з них це був перший досвід у малюванні.
– Я не художниця, але відчувати творчий процес мені сподобалося, – поділилась своїми враженнями Тамара Курочкіна, журналістка з м. Оріхів.
Також учасники заходу відмітили, що подібні заходи заспокоюють і відволікають.
– Ми забуваємо на деякий час про цю війну, про ці вибухи. І ми тут творимо, і нібито розслабляємось з надією, що перемога буде за нами. Ми тут малюємо соняшник, і обовʼязково буде перемога, і прийде вона незабаром, – каже Іван Кушніренко, журналіст з Гуляйполя.
Окрім майстер-класу, Вадим Мітков провів екскурсію своєю виставкою «Життя на уламках» – це живописні інсталяції на уламках російських ракет і іншої зброї.
– Одне діло коли ти малюєш на полотні, а інше на уламках. Малюнок на уламках заставляє дивитися ширше і усвідомлювати реальність, в якій ми живемо, – розповідає художник.
Демонструючи експонати, Вадим зауважив, що «інколи навіть не треба фантазувати, що зобразити на уламку; достатньо придивитися до нього – і побачиш, як вимальовується структура майбутнього сюжету».
Серед розмальованих артобʼєктів – тварини, квіти, українські пейзажі. Загалом на виставці представлено 48 робіт, і це перша виставка, яка була відкрита з моменту повномасштабного вторгнення.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба НСЖУ