У Держкомтелерадіо відбулося засідання Комітету з премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності, на якому визначено лауреатів 2020 року. Засідання проведено в режимі онлайн-конференції за допомогою програми ZOOM, повідомляє прес-служба Держкомтелерадіо.
У номінації «За кращу публікацію у друкованих засобах масової інформації» лауреатом названо заслуженого журналіста України Сергія Махуна – автора статті «Fakebook. Гібридна війна у світі постправди точиться й на історичному полі» (газета «Дзеркало тижня», № 1 від 13.01.2019). Подання кандидата здійснила Національна спілка журналістів України. У статті автор аналізує і спростовує фейки і міфи спільної історії з агресивним північно-східним сусідом – Росією.
У номінації «За кращий твір у телевізійній сфері» перемогу здобула передача «Історична правда. Українська ідентичність» (автори проекту – Вахтанг Кіпіані, Ольга Мовчан, Дарія Коровицька, Петро Колодій, Богдан Ільчишин), яка вийшла в ефір 29 вересня 2019 року на телеканалі «Еспресо».
Серед поданих на премію радіопрограм кращою визнана передача «Вся країна», яка вийшла в ефір 22 січня 2019 року на Українському радіо. Керівник проєкту – Юлія Шелудько, автори – Ольга Молоцька, Вікторія Сидоренко, Софія Шеметуха. Передача створена з нагоди Дня Cоборності України. За допомогою радіомосту між студіями Києва, Івано-Франківська та міста Дніпро слухачі дізналися, як цей день святкували 100 років тому і як святкують нині.
У номінації «За кращу наукову роботу в інформаційній сфері» премію присуджено доктору наук з державного управління, професору Василю Куйбіді та доктору політичних наук, професору Валерію Бебику за монографію «Національна безпека в умовах інформаційних та гібридних війн» (НАДУ, м. Київ, 2019). У книжці викладено теорію інформаційних і гібридних війн, методи протидії зовнішній інформаційній агресії, спеціальним інформаційним кампаніям, операціям, впливам.
Загалом цього року на здобуття Премії імені Івана Франка в галузі інформаційної діяльності подано 22 твори: 5 – у номінації «За кращу публікацію у друкованих засобах масової інформації»; 10 – у номінації «За кращий твір у телевізійній сфері»; 2 – в номінації «За кращий твір у радіомовній сфері»; 5 – у номінації «За кращу наукову роботу в інформаційній сфері». Нагадаємо, що премію ім. Івана Франка в галузі інформаційної діяльності засновано 2004 року, вона присуджується щорічно до дня народження Івана Франка – 27 серпня. Премією відзначаються автори нових оригінальних творів, що сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства.