На недавньому засіданні секретаріату Івано-Франківської обласної спілки журналістів у члени Національної спілки журналістів України прийняли 20-річну кулеметницю Оксану Рубаняк, авторку цифрового контенту.
Оксана Рубаняк має псевдо «Ксена» – мужня, хоробра і віддана своєму народові молода дівчина, яка в свої 19 років стала на захист України. Зараз вона перебуває на лікуванні через поранення на фронті. Про війну знає багато. Тож її публікації вирізняються з-поміж інших, написаних «з тилу», відвертістю, змістовністю і глибиною розуміння проблеми під назвою «російсько-українська війна».
До повномасштабного вторгнення рф в Україну Оксана брала активну участь у громадському житті. Навчалась у виші й працювала в Івано-Франківській міській раді. Очолювала Молодіжну раду.
У перші дні повномасштабного вторгнення дівчина вступила у добровольче формування територіальної громади, де з іншими добровольцями патрулювала місто, виїжджала у зону бойових дій, возила допомогу. Та за два місяці вирішила долучитися до лав ЗСУ і стала кулеметницею 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців.
Крім публіцистичних дописів, Оксана Рубаняк є авторкою двох книг «Орнаменти долі», що вийшла друком в її 17 років, та «Назустріч смерті», яку дівчина написала в окопах.
Нині Оксана в Івано-Франківську на реабілітації після бойового поранення, та каже,що відчуває обов’язок повернутися до побратимів.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За інформацією Івано-Франківського ЦЖС