Оглядач Крим.Реалії, кримський журналіст Микола Семена вранці 19 лютого прибув до Києва поїздом із Новоолексіївки Херсонської області. Семену на київському вокзалі зустрічали українські телеканали, колеги з Крим.Реалії, Радіо Свобода, керівники Національної спілки журналістів України , кримчани-переселенці, представники офісу українського омбудсмена.
Семена повідомив, що планує відразу вирушити в одну з київських клінік на обстеження.
Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що «за розпорядженням президента України Володимира Зеленського кримський журналіст отримає необхідне висококваліфіковане лікування на базі клінічної лікарні «Феофанія».
«Після проходження курсу лікування і реабілітації він отримає соціальне забезпечення від держави в повному обсязі», – написала Денісова у Facebook.
«Нарешті! На пероні київського вокзалу вітаємо українського журналіста Миколу Семену, над яким російська влада влаштувала судилище у Криму. Знаного професійного журналіста, члена НСЖУ Миколу Михайловича Семену ФСБ звинуватило у екстремізмі та домоглося карального судового вироку – заборони на професію та умовного (дякуємо, що не посадили пенсіонера за грати) терміну відбування покарання», – голова НСЖУ Сергій Томіленко опублікував у мережі Фейсбук фото зустрічі. Як наголошує керівник Спілки журналістів, «увесь час від моменту початку переслідування пана Миколи, ми, в НСЖУ, постійно підтримуємо колегу. На усіх міжнародних майданчиках постійно привертали увагу до долі мужнього українського журналіста в Криму. Разом із нами – і Європейська та Міжнародна федерації журналістів, обидва Представники ОБСЄ з питань свободи медіа ( Дуня Міятович та Арлем Дезір), Польська асоціація журналістів, американський Комітет захисту журналістів… І звичайно, на передовій захисту Миколи Семени постійно був увесь колектив Крим.Реаліі Радіо Свобода, чиїм автором журналіст був до початку переслідування у Криму».
Спілкуючись із колегами, які приїхали зустрічати, Микола Михайлович відзначив: у тому, що з нього було знято всі обвинувачення та дозволено виїзд на материкову Україну, велику роль зіграла журналістська солідарність. Подякував за спільні зусилля Національній спілці журналістів України, яка приймала заяви на підтримку колеги та ініціювала такі заяви на міжнародному рівні.
18 лютого Микола Семена виїхав з анексованого Росією Криму на материкову частину України на лікування. Він сказав, що має намір пройти медичне обстеження в Києві, а далі – продовжити журналістську діяльність.
Він також повідомив, що безперешкодно пройшов контроль російських прикордонників на адмінкордоні Криму з Херсонщиною, хоча «перевіряли ретельно». А з боку материкової України його зустріли представники місцевої влади та колишній політв’язнів
Едем Бекіров із дружиною Гульнарою Бекіровою, яка є заступником голови Генічеської районної державної адміністрації.
За останні роки у 69-річного журналіста почалися проблеми зі здоров’ям. Ще на етапі судових розглядів з’ясувалося, що у нього серйозні проблеми із серцем та хребтом. Отримати належне лікування в Криму він не міг, оскільки там немає профільних кваліфікованих фахівців. Лікувати його погодилися фахівці Київського інституту нейрохірургії, але російські слідчі відмовили Миколі Семені у можливості лікування там. Від запропонованої йому альтернативи у московських клініках журналіст відмовився.
Наприкінці 2018 року в Сімферополі він переніс операцію з видалення жовчного міхура і каменів з жовчовивідних шляхів. 28 січня Семена отримав постанову про дострокове припинення випробувального терміну і зняття з нього судимості.
У публікації використано інформацію з Крим.Реалії та ФБ Ліни Кущ.