Робота Запорізького Центру журналістської солідарності НСЖУ – різнопланова. А коворкінг Центру дуже затребуваний у нелегкий воєнний час. Особливо людно було тут в період довготривалих відключень світла. Журналісти приходили працювати, бо тут і світло, і Інтернет, і зв’язок є завжди. Але і нині, коли ситуація з енергозабезпеченням в області стабілізувалася, коворкінг користується популярністю. Бо тут можна оперативно підготувати і передати до редакції інформацію про ту чи іншу подію практично одразу ж після її завершення. Коворкінг розташований в центрі міста і журналісту не треба витрачати час на дорогу додому (бо практично всі зараз працюють саме там), вирішити якісь оперативні проблеми.
«Тут зручно і затишно працювати», – так відгукуються про роботу коворкінгу місцеві медійники.
«Завжди можемо взяти захисне спорядження і аптечку для роботи у зоні ризику чи одержати необхідну інформацію або технічну допомогу», – розповідають про роботу Запорізького Центру журналістської солідарності НСЖУ журналісти місцевих, всеукраїнських та зарубіжних мас-медіа, які працюють на прифронтових територіях.
«Ми отримуємо тут індивідуальні психологічні чи юридичні консультації, маємо можливість зустрітись з різними спеціалістами з нагальних питань. Якщо треба поспілкуватись з журналістами, щоб донести людям інформацію про нашу роботу чи обговорити нагальні проблеми, приходимо до коворкінгу Запорізького Центру журналістської солідарності», – додають журналісти-переселенці.
Сергій Мельник, відомий запорізький відеооператор-фрілансер, зайшов до коворкінгу дізнатися, які документи потрібні, щоб одержати акредитацію для роботи на лінії фронту, і затримався, щоб переглянути свіжу інформацію про Степногірську громаду, куди зібрався їхати. Допомогу отримав, як кажуть, у повному обсязі. А ще відтоді Сергій став частим відвідувачем заходів у Центрі журналістської солідарності.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Валентина Бистрова
Фото Дар’ї Зирянової