Коворкінг у Дніпровському Центрі журналістської солідарності НСЖУ у Дніпрі функціонує вже два роки. Сюди завжди приходять журналісти – попрацювати чи розв’язати якусь проблему, записати інтерв’ю, зустрітись із колегами. Останнім часом звертаються частіше – через тривалі відключення електрики у місті зокрема.
Так, днями до коворкінгу завітала донецька журналістка Наталія Ларіонова.
– Мав бути цікавий для мене захід онлайн, а у нас якраз в той час відключили світло, – розповідає медійниця. – Дуже зручно, що Центр журналістської солідарності знаходиться у самому центрі міста. Швидко дісталась і вчасно під’єдналась до вебінару.
Разом із чоловіком, теж журналістом, пані Наталія переїхала до Дніпра у жовтні 2022 року. Відтоді обласний осередок Спілки усіляко підтримує колег, залучає до подій Центру, до життя медіаспільноти. А у березні минулого року завдяки НСЖУ та уряду Німеччини подружжя отримало для роботи новий ноутбук. Нині медійниця працює в редакції газети «Шабат Шалом», також веде інформаційні канали для переселенців.
Користується попитом і медіамайданчик обласної Спілки. Тут збираються учасники «Дискусійного клубу», відбуваються пресконференції, «круглі столи».
Нещодавно пресцентром скористався дніпровський журналіст, медіаменеджер Сергій Чернявський. Експерт провів ґрунтовний аналіз актуального стану друкованих медіа і під час онлайн-події презентував колегам результати дослідження «Медіаландшафт друкованих медіа в Україні за 2020-2024 рік. Вплив війни на друковані медіа в Україні».
У коворкінгу для журналістів є все необхідне: ноутбуки, професійна фотокамера зі штативом, мікрофон і лампа для відео. Центр має зарядну станцію і генератор на випадок блекауту. А завдяки колегам з «Вістей Придніпров’я» – віднедавна ще й енергонезалежний інтернет.
– Редакція обласного видання «Вісті Придніпров’я» знаходиться із нами в одній будівлі, – розповідає координаторка Центру Наталя Назарова. – Колектив видає газету, наповнює новинами сайт, розвиває соціальні мережі. Раз на місяць виходить друком спецвипуск. Тож колеги подбали про безперебійний інтернет і для своєї редакції, і для нас. Отже, журналістська солідарність у дії.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контактний телефон Центру журналістської солідарності у Дніпрі – 050 919 84 79 (Наталя Назарова, координатор Дніпровського центру), адреса: вул. Старокозацька, 8.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба Дніпровського ЦЖС