Центр журналістської солідарності у Львові за останніх кілька місяців став потужним осередком для медійників. Журналісти мають змогу відвідати центр, що розташований на вулиці Соломії Крушельницької, 5, й плідно попрацювати. Для цього діє коворкінг. У ЦЖС є все необхідне для якісної роботи: швидкісний оптоволоконний інтернет, безперебійне електропостачання та комфортне місце для роботи.
Виклики сьогодення змушують адаптуватися під стабілізаційні, а часом аварійні, графіки відключення світла. Втім, коли ноутбук вже сідає, а мережа не ловить, можна завітати до центру та скористатися простором, який працює коворкінгом для колег.
–Коворкінг у Центрі журналістської солідарності став учора в нагоді та виручив, коли в офісі ЗІФу планово вимкнули електроенергію. Дописувати матеріал довелося в офісі ЦЖС – щастя, що той у 5-хвилинні пішій доступності. Дякую колегам за втілення такої чудової ідеї!, – поділився журналіст видання Західній інформаційний фронт Ігор Антощак.
Хвилювання за недописаний текст супроводжується стресом, адже попри все, публікація має вийти вчасно. Тож у ЦЖС є змога не тільки змістовно попрацювати, а й поспілкуватися з колегами. Це мотивує, заряджає й надає можливість висловити переживання, які точно зрозуміють й почують.
–Журналістам як нікому важливо завжди залишатись у так званій «мережевій павутині». У сьогоднішніх реаліях нам це вдається із труднощами. Часті блекаути призводять до зупинки роботи, тимчасового нерозуміння, що відбувається у країні та світі. Для мене чудовим розв’язання цієї проблеми став Центр журналістської солідарності. Тут зручно працювати у всіх сенсах, адже є не лише електроенергія, інтернет, а й люди, які завжди допоможуть, повністю зрозуміють та дадуть пораду новачкам. Зустрівши своїх колег можна завести нові знайомства, ділитися досвідом та знаннями. Завдяки такій комунікації досвідченим медійникам та тим, хто лише на початку шляху в цій сфері можна краще зрозуміти свої слабкі сторони та надолужити брак знань, підкреслила редакторка медіа «ТрибунаЛ» Наталія Проць.
Наталія Войтович, координатор Центру журналістської солідарності у Львові, запевнила, що журналістам завжди важливо бути у вирії подій і вчасно подавати інформацію суспільству. Щоденно у Львові проходить багато важливих заходів, тож зручна локація сприяє діяльності коворкінгу.
–Після будь-якої події медійники можуть завітати до нас, відписатися і після цього повертатися на роботу. Поки вони будуть у дорозі, інформацію вже опублікують. Окрім цього ми можемо запропонувати кілька робочих місць для фрілансерів або іноземних журналістів, які приїжджають в Україну, щоб розповісти світові про війну. Центр журналістської солідарності – це гарний коворкінг для медійників, де вони можуть попрацювати, поспілкуватися з колегами та випити філіжанку запашної львівської кави», – зауважила Наталія Войтович.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти об’єднаного Західноукраїнського Центру журналістської солідарності Львів-Чернівці – 097 907 97 02 (Наталія Войтович, координатор Львівського центру, Володимир Бобер – асистент), адреса: вул. Соломії Крушельницької, 5.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Дар’я Маркова