Журналістку, членкиню НСЖУ Любов Величко не пустили на відкрите судове слухання. Вона написала заяву в поліцію про перешкоджання журналістській діяльності та поінформувала про інцидент керівництво НСЖУ. Деталі конфлікту повідомляє видання PG, чиєю фрилансеркою є Любов Величко.
Журналістка-розслідувачка Любов Величко подала до Голосіївського управління поліції ГУНП у місті Києві заяву про перешкоджання журналістській діяльності співробітниками судової охорони. Причиною стало недопущення її та ще кількох представників медіа на відкрите судове слухання в Голосіївському районному суді міста Києва в справі про рейдерство.
Як розповіла Величко, судова охорона «прикривалася розпорядженням голови суду Наталії Чередніченко про недопущення журналістів через карантинні обмеження». Утім, за день до засідання розслідувачка надсилала клопотання про отримання дозволу бути присутньою на судовому засіданні (відповіді не надійшло).
Журналістка викликала поліцію. Правоохоронці прибули на місце події через 25 хвилин, однак заявили, що не мають права впливати на судову охорону, і викликали слідчо-оперативну групу.
Згодом до будівлі суду прибув дізнавач Голосіївського ВП ГУ НПУ у м. Київ Олег Максимчук. Він прийняв заяву в журналістки.
Величко повідомила, що фіксує всі події на відео й долучить запис до заяви, коли ту буде внесено до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань.
«Не пускати журналістів на відкрите судове засідання протизаконно. І нехай охоронець виправдовує себе та суддю Наталю Чередніченко (яка йому наказала не пускати журналістів до суду) перед слідчими», — наголосила журналістка.
У Національній спілці журналістів України стурбовані черговими публічними проявами протидії професійній діяльності журналістів.
- Недопуск журналістів до зали судових засідань для здійснення професійної діяльності з посиланням на карантинні обмеження є прихованою формою протидії журналістській діяльності, – зазначає адвокат, правозахисник, секретар НСЖУ Валерій Макеєв. – Закликаємо правоохоронні органи дослідити вказані вище події, що набули суспільного резонансу, та прийняти рішення щодо відкриття кримінального провадження.