36 комплектів – сертифікованих бронежилетів із написом «PRESS», шоломів і тактичних аптечок – було видано у тимчасове безкоштовне користування медійникам, котрі їдуть працювати у небезпечні райони, за майже рік роботи пункт прокату захисного спорядження у Дніпровському Центрі журналістської солідарності НСЖУ.
– До Дніпровського Центру звертаються журналісти локальних медіа. Вони із волонтерами їздять на передову, щоб передати воїнам допомогу, спілкуються з бійцями, записують їхні історії. Ми даємо спорядження фотокорам, які фіксують російські злочини, фіксерам, котрі працюють із іноземними журналістами на сході України та на деокупованих територіях, – розповідає координаторка Дніпровського Центру журналістської солідарності НСЖУ Наталя Назарова.
Послугами пункту прокату користуються також медійники, які висвітлюють війну в Україні для іноземних видань. Так, у захисному спорядженні, отриманому в центрі, вже тривалий час на Донеччині працює польський журналіст-фрілансер, фотограф Себастьян Плочарський. Як режисер він готує два документальні фільми про війну, співпрацює з багатьма польськими виданнями, телеканалом BBC.
– Дніпро – це місто, звідки журналісти вирушають до зони бойових дій у відрядження і куди повертаються. Тому наш пункт прокату захисного спорядження користується великою популярністю. Минулого тижня ми видали бронежилет із шоломом та аптечку дніпровському фіксеру Костянтину Карнозі, який супроводжує французького телевізійника-документаліста. До речі, Костянтин не вперше до нас звертається. У квітні він працював по всій лінії фронту від Харкова до Херсона із німецьким фотографом, який готував матеріали для Welt, Spiegel та інших німецьких видань, – коментує координаторка Центру.
І пояснює всім журналістам, які працюють на Дніпропетровщині: якщо вам для роботи потрібні засоби захисту, їх можна взяти у безкоштовне користування терміном до одного місяця. Для цього необхідно надати у прокатний пункт Дніпровського Центру журналістської солідарності копію прескарти (акредитація ЗСУ), паспорта, укласти Акт прийому-передачі.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності у Дніпрі – 050 919 84 79 ( координатор Наталя Назарова), адреса: вул. Старокозацька, 8;
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба Дніпровського ЦЖС