Неординарний візит відбувся днями у Луцьку: до колективу, котрий працює під торговою маркою «Золота стріла», завітав Герой України, бойовий льотчик 204-ї Севастопольської бригади тактичної авіації Вадим Ворошилов, більш відомий під позивним «Кaraya».
– Приїхав спеціально, щоб подякувати вам за благодійну допомогу, яку ви періодично надаєте нашій військовій частині! – зазначив Вадим Ворошилов. – Саме у єдності українського народу та Збройних сил і є секрет того, що одна із найбільших країн світу уже третій рік не може зламати наш бойовий дух і опір окупантам.
Майор Ворошилов насамперед поділився спогадами про службу, зокрема про парашутні стрибки, бойові вильоти для нищення ворога. Також розповів і про вимушене катапультування після бойової роботи у Вінницькій області. Тоді він зумів відвернути підбитий літак від міста, а вже лише після цього покинув бойову машину. Ще до приземлення, аби оцінити серйозність свого поранення – «лице і руки заливала кров» – і повідомити про себе командиру, він зробив селфі з піднятим догори великим пальцем.
Цей фотодокумент тоді привернув увагу величезну кількість ЗМІ. І дав зрозуміти іноземцям: «Україна, яка свого часу добровільно позбавилася ядерного арсеналу, нині героїчно бореться з російським агресором і гостро потребує допомоги міжнародної спільноти!»
Більше про цю героїчну людину можна буде писати після закінчення війни. А що стосується бренду «Золота стріла», то свого часу її започаткував спільно із командою колишньої прес-служби «Волиньлісу» колишній власний кореспондент газети «Урядовий кур’єр» у Волинській області, Заслужений журналіст України Валерій Мельник.
Після виходу на заслужений відпочинок колишній власкор дещо змінив поприще для трудової діяльності. І нині керує невеликим творчим осередком. Розроблені ним навчальні стенди, аншлаги, постери, листівки, буклети, книги, сувенірна продукція, вишиті шеврони, брендовані вишивкою футболки та бейсболки добре відомі не лише працівникам усіх лісгоспів, а й знаним навчальним закладам, національним паркам, заповідникам, територіальним громадам держави.
Попри викликані війною економічні складності, колектив продовжує працювати і платити у бюджет чималі податки. «Це наш основний внесок у боротьбу з агресором!» – наголошує засновник луцької творчої команди.
Усе частіше нині звертаються до послуг професійних дизайнерів органи місцевої влади й «неволинських» регіонів. Зокрема, за підготовкою поліграфічних матеріалів для меморіалів полеглих на російсько-українській війні героїв-волинян, створення «з нуля» книг, розробки і випуску буклетів, оформлення музеїв тощо.
Частину зароблених коштів Валерій Мельник використовує для благодійної допомоги захисникам нашої Вітчизни. Помітну допомогу ЗСУ неодноразово надавав і його син Сергій, який веде власний бізнес в галузі ІТ-супроводу бухгалтерії.
І насамкінець про журналістську та літературну творчість. На пам’ять про цю зустріч Валерій Мельник вручив Герою України Вадимові Ворошилову бібліотечку власних документальних і художніх книг про Волинь, її неперевершену природу, маловідомі сторінки історії, а також передав пам’ятний сувенір.
Олег Криштоф, журналіст.