У межах міжнародного проєкту «Партнерство задля Перемоги» працівники Івано-Франківського Центру журналістської солідарності НСЖУ провели робочу зустріч із лікарями відділення онкогематології та хіміотерапії Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні. Під час розмови йшлося про стан здоров’я п’ятьох важкохворих пацієнтів з України, котрі впродовж року були направлені, під час перебігу проєкту, в італійські дитячі клініки для лікування. Також координаторка Центру Вікторія Плахта передала для потреб пацієнтів відділення півтисячі медичних масок, які отримали від центрального офісу Національної спілки журналістів України.
–Нас постійно підтримують партнери проєкту, зокрема, Івано-Франківський Центр журналістської солідарності, налагоджено добру співпрацю з його працівниками. Вдячні за різнобічну допомогу в лікуванні важкохворих дітей. Сьогодні наші партнери принесли медичні маски. У відділенні онкогематології маски – це перше, що має лежати біля вхідних дверей. Адже і відвідувачі хочуть зайти, і діти приходять повторно на консультацію. Ми маємо берегти і персонал, і пацієнтів, щоби вони не заражалися жодними інфекціями. Якщо з такими моментами зволікати, то, зокрема, у важкохворих дітей це дуже часто призводить до відстрочки лікування і, відповідно, до погіршення прогнозу одужання на майбутнє. Тому для нас така допомога важлива, – зазначила Людмила Мельничук, т. в. о. завідувачки відділення, лікарка гематологиня-онкологиня відділення онкогематології та хіміотерапії Івано-Франківської ОДКЛ.
–Івано-Франківський Центр журналістської солідарності співпрацює, зокрема, з різними державними та громадськими інституціями, реалізує низку проєктів та, за можливості, надає різнобічну партнерську підтримку. Ми отримали від центрального офісу Національної спілки журналістів України медичні маски та передали їх в обласну та міську дитячі лікарні. Наші медичні заклади мають у них постійну потребу, – зауважила Вікторія Плахта.
ДОВІДКА. Проєкт «Партнерство задля Перемоги» реалізує Івано-Франківський Центр журналістської солідарності спільно з Департаментом інформації Івано-Франківської архієпархії УГКЦ, Івано-Франківською обласною дитячою клінічною лікарнею та завдяки допомозі й підтримці волонтерів асоціації «Anteas Alessandria», громад УГКЦ міст Турина й Анкони (Італія).
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Дана Данилів