Коворкінг Івано-Франківського центру журналістської солідарності НСЖУ став доброю освітньою платформою для майбутніх медійників
Уже не вперше тут відбуваються заняття Школи журналістики Івано-Франківської обласної спілки журналістів. От і нещодавно відбувся такий захід, у якому взяли участь 26 слухачів та координаторка Школи журналістики, доцентка кафедри журналістики Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, членкиня НСЖУ Галина Пристай.
Під час зустрічі про роботу Івано-Франківського Центру журналістської солідарності, його місію та завдання слухачам Школи журналістики розповіли координаторка Центру Вікторія Плахта й асистентка Богдана Засідко.
–Із початком повномасштабної війни в Україні за ініціативи Національної спілки журналістів України й підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО, працює мережа Центрів журналістської солідарності. Ми надаємо різну допомогу – організаційну, юридичну, психологічну, технічну медійникам, котрі в професії, а також тим, хто тимчасово переїхав на Івано-Франківщину. У час війни дуже важлива і потрібна така взаємодопомога, співпраця, – зазначила Вікторія Плахта.
Вона також звернула увагу слухачів Школи журналістики на соціальний проєкт «Працюємо разом задля Перемоги», який реалізує Центр, та розповіла, що до проєкту охоче долучились і міжнародні благодійники, зокрема, з Італії. Зараз обговорюється питання про доставку гуманітарної допомоги від італійських друзів для журналістів та їхніх сімей, котрі проживають на прифронтових територіях.
Асистентка Богдана Засідко зосередила увагу студентів на роботі коворкінгу Центру та розповіла про співпрацю з журналістами, редакційними колективами.
Далі заняття Школи журналістики продовжилося на базі ТРК «РАІ». Слухачі мали чудову нагоду побачити телестудію, звідки ведуться прямі етери, робляться записи програм, а також детальніше ознайомитись із роботою телевізійників, підготовкою відеосюжетів тощо.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Дана Данилів