Головна редакторка тижневика «Степова зоря» та сайту Petropavlivka.city Ірина Ситнік має акредитацію ЗСУ і час від часу їздить працювати на прифронтові території Донецької та Запорізької областей. Професійне захисне спорядження їй надають у Дніпровському центрі журналістської солідарності НСЖУ.
Нещодавно медійниця повернулась із відрядження на Донеччину.
– Найпозитивніші моменти у моїх репортажах, – розповідає Ірина Ситнік, – це спілкування з нашими захисниками. Харківщина, Кам’янець-Подільський, Маріуполь, Луганщина… У кожного свій шлях до служби в ЗСУ, своя історія. Вони надихають, дають сили не здаватися й підсилюють віру в найкраще.
А 29 січня, увечері, окупанти атакували КАБами Новопавлівську громаду на Дніпропетровщині, практично вщент знищили місцевий ліцей, поруйнували будинки, пошту, релігійну установу. На місце влучання виїхали працювати й журналісти регіональних медіа.
– Якщо раніше захисне спорядження було потрібне для поїздок на прифронтові території, то тепер фронт став значно ближче, і вже громади нашого Синельниківського району, на жаль, дуже потерпають від бойових дій, – додає Ірина Ситнік. – Доводиться оперативно виїжджати на місця влучань, бронежилет, шолом, аптечка практично завжди зі мною, в машині.
Тож екіпірування від ЮНЕСКО захищатиме медійницю як під час відряджень, так і у повсякденній журналістській роботі.
Нагадуємо, що у Дніпровському центрі журналістської солідарності НСЖУ можна взяти у тимчасове користування якісне захисне спорядження – брендовані написом PRESS бронежилет із шоломом, тактичну аптечку.
Прокат безкоштовний, але обов’язково за наявності акредитації ЗСУ!
Контактний телефон Центру журналістської солідарності у Дніпрі – 050 919 84 79 (Наталя Назарова, координатор Дніпровського центру), адреса: вул. Старокозацька, 8.
Мережа Центрів журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, реалізована у співпраці з Міжнародною та Європейською федераціями журналістів, ЮНЕСКО та за підтримки народу Японії. Наша головна мета – допомога медійникам, які працюють в Україні під час війни. Центри працюють у Києві, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі, Львові та Івано-Франківську. Цей проєкт є частиною більш широких зусиль ЮНЕСКО, спрямованих на підтримку безпеки журналістів та свободи слова в Україні.
Інформаційна служба Дніпровського ЦЖС
Дискусія з цього приводу: