Івано-Франківський Центр журналістської солідарності, попри свою основну діяльність, активно сприяє підготовці майбутніх фахівців, зокрема, в галузі журналістики та національної безпеки, які здобувають вищу профільну освіту в університетах Прикарпаття.
Координаторка центру Вікторія Плахта провела в коворкінгу навчально-практичне заняття для студентів-третьокурсників освітньої програми «Політологія. Національна безпека» факультету історії, політології та міжнародних відносин Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
Передусім, вона розповіла коротко про роботу ЦЖС та проєкти, які реалізуються задля допомоги та підтримки вітчизняних журналістів у період війни.
Також Вікторія Плахта надала студентам низку порад щодо організації інформаційно-комунікаційної діяльності. Передусім зазначила, що потрібно обирати найбільш доречні канали комунікації з кожною цільовою групою, зокрема, це можуть бути: емейл-розсилка, пресреліз, конференція, семінар, бюлетень, тренінг, захід або масштабні / масштабовані методи – медіа та сторінка сайту вашої установи чи організації тощо.
«Ми зі студентами часто приходимо в Івано-Франківський Центр журналістської солідарності. Фахівці Центру проводять для наших здобувачів вищої освіти тематичні практичні заняття з професійної майстерності. Центр став своєрідною базою практик для наших студентів. Вдячні координаторці Центру Вікторії Плахті за співпрацю», – зазначила Світлана Матвієнків, доцентка кафедри політичних інститутів та процесів факультету історії, політології та міжнародних відносин ПНУ ім. В. Стефаника.
Працівники Івано-Франківського Центру журналістської солідарності постійно надають методичну допомогу профільним кафедрам місцевих закладів вищої освіти щодо підготовки майбутніх спеціалістів. Центр також опікується, зокрема, і десятьма ВПО студентами, які навчаються на спеціальності «журналістика».Така співпраця потрібна і важлива для наступного професійного покоління журналістів.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За інформацією Івано-Франківського Центру журналістської солідарності.