Про методи впливу країни-агресорки на українців у соцмережах та способи протидії йому говорили під час чергового заняття медіашколи центру «ЯМаріуполь» у Київському Центрі журналістської солідарності.
Воркшоп «Інформаційні війська України: як захищати Батьківщину не на фронті» для підлітків-переселенців із Маріуполя провела Катерина Соколова, асистентка кафедри реклами та зв’язків з громадськістю Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
– Ми працюємо з підлітками, тому просто розповісти, що таке «інформаційна війна» – недостатньо. Це дуже узагальнено й жодної користі не принесе. Я показала учасниками медіашколи, з чим вони зіштовхуються щодня у соціальних мережах і яким чином вони можуть цьому протидіяти», – зауважила пані Катерина.
Зокрема, учасники медіашколи дізналися про різні напрями діяльності інформаційних військ, як-то освітні ресурси, пошук брендів, які досі працюють в росії, робота з ботами, поширення інформації іноземними мовами за шаблоном тощо. Крім того, молодь вчилася працювати з програмою для графічного дизайну Canva, створювати власні зображення, підбирати ключові слова, писати тексти для постів в Instagram.
Під час наступних занять маріупольці більше дізнаються про небезпеки, з якими можуть зіткнутися у соціальних мережах, зокрема, кіберцькування, чайлд-грумінг, додала Катерина Соколова.
Проєкт медіашколи запустив Центр «ЯМаріуполь» за підтримки Національної спілки журналістів України та Київського національного університету імені Тараса Шевченко. Координаторка медіашколи – керівниця центру «ЯМаріуполь», голова Донецької обласної організації НСЖУ Олена Калайтан.
Проєкт передбачає теоретичні та практичні заняття з основ журналістики, сторітелінгу, режисури, відеомонтажу, написання текстів та медіа грамотності.
У межах програми підлітки-переселенці з Маріуполя відвідуватимуть фахові ЗМІ, братимуть участь у майстер-класах та зустрічатимуться з професійними журналістами.
Київський Центр журналістської солідарності – один із шести центрів мережі, яку створила Національна спілка журналістів України за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО для допомоги представникам медіа, що працюють в Україні під час війни.
Центри діють також у Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі та Дніпрі.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба НСЖУ