Мінімум місцевих програм почали транслювати регіональні канали Суспільного мовлення. Ситуація з маргіналізацією місцевого змісту – це загальна лінія керівництва Суспільного. І година дозволеного місцевого мовлення – це вирок для кожного регіонального телеканалу в його структурі. Таку позицію висловив голова НСЖУ Сергій Томіленко у своєму дописі на Facebook.
«У моїх рідних Черкасах регіональний канал Суспільного мовлення почав транслювати абсолютний мінімум місцевих програм – за цілу добу черкащани на UA:Суспільне побачать аж 56 хвилин місцевих програм. З повторами вийде десь півтори години, які розкидані по ефіру з 6 ранку до 22 ночі», – наводить приклад Сергій Томіленко і додає: раніше на телеканалі «Рось» (до реформи із Суспільним) транслювалося 9 годин черкаських телепрограм.
І хоча місцевим каналам було важко конкурувати в якості, техніці й кадрах із національними, але їхня безумовна перевага – це близькість до глядачів – свої новини, свої герої, свої міста і села.
Та вже зараз, приміром, «Ранок на Суспільному» – це загальнонаціональна програма, яка транслюється замість місцевих двогодинних ранкових телеефірів.
«Відтепер українцям в ефірі полтавського, закарпатського, львівського, запорізького та усіх регіональних каналів пропонують дивитися «Ранок» столичний. А десятки (сотні) співробітників Суспільного в областях чекають на звільнення, скорочення або реорганізацію», – зазначив очільник НСЖУ.
Сергій Томіленко наголошує: Національна спілка журналістів України не підтримує політику Правління та Наглядової Ради Суспільного мовлення, спрямовану на згортання регіонального мовлення. Українці мають право отримувати висвітлення життя регіонів у повному обсязі, а журналісти та технічні співробітники регіональних філій – мають право на професію. І право на голос, коли у столичних кабінетах руйнують перспективи регіональних каналів.