Медіа «ПВ» – стати мультиплатформеним виданням поставили собі на меті журналісти газети «Путивльські відомості» й телеграм-каналу «Північна варта» із прикордонного з росією міста Путивля на Сумщині. І 28 березня запустили власний сайт.
«Газети поступово втрачають передплатників, і ми маємо в будь-якому разі переходити на цифрові платформи, – каже головна редакторка «Путивльських відомостей» Тетяна Каушан. – Крім того, це додатковий спосіб монетизації, адже рекламодавці дедалі більшу увагу звертають на інтернет-медіа».
Ідея створити власний сайт виникла після проходження Тетяною організованого Національною спілкою журналістів України навчального курсу «Кроки до сталого розвитку» з менторською підтримкою.
«Ми користуємося тими знаннями, які дав цей курс, – каже редакторка. – Із великою вдячністю згадую наших тренерів Андрія Юричка, Костянтина Григоренка і Юлію Суркову. Крім усього іншого, навчальний курс суттєво змінив і мій стиль як журналіста та мою роботу як редактора. Думаю, наші матеріали стали цікавішими і оригінальнішими, а наше видання – більш сучасним».
Створити новий сайт редакції допомогли в Українській асоціації медіа бізнесу.
«Нині через брак кадрів (у редакції працює всього двоє людей) повноцінно наповнювати контентом і паперову газету, і сайт, і соціальні мережі важко. Тому для нас мультиплатформене видання – одночасно і певною мірою тягар, і водночас крок уперед, надія. Адже з прикордонної Сумщини, яку постійно обстрілює ворог, люди постійно виїжджають, і передплатників стає дедалі менше», – каже редакторка.
Тетяна Каушан має досвід роботи на інформаційних сайтах, і десять років тому вже намагалася створити цифрову платформу для «Путивльських відомостей». Але через низку причин тодішня спроба не стала вдалою. Тепер же, в нових обставинах, без мультиплатформеного підходу – ніяк.
«Зараз давати перевірену, якісну інформацію з прикордоння – це надзвичайно актуальна і важлива справа. Адже ворог постійно створює нові й нові ІПСО. Ми не раз стикалися з тим, що анонімні телеграм-канали дають неправдиву інформацію або роздмухують паніку там, де для неї немає підстав. Ми постійно працюємо проти таких фейків», – каже журналістка.
Інформаційна служба НСЖУ