Навіть за відсутності світла, Інтернету і зв’язку запорізькі медійники і журналісти-переселенці завжди можуть оперативно підготувати теле- чи фоторепортаж з фронту, розповідь про події, які там відбуваються, про героїзм воїнів ЗСУ та нацгвардійців. Бо надійно тримати інформаційну передову їм допомагає Запорізький Центр журналістської солідарності НСЖУ.
Завдяки допомозі UNЕSCО та міжнародних партнерів Центр має генератор, Старлінк – все це забезпечує світло, постійний Інтернет і зв’язок. Також є вся необхідна оргтехніка, обладнано сучасні робочі місця для журналістів. Окрім того, ЦЖС може надати медійникам в оренду фотоапарат, захисне спорядження – шоломи, бронежилети, аптечки та спальники. Тож, що б не трапилося у воєнних умовах, – ніякий блекаут чи форс-мажор не завадить медійникам виконувати свої професійні обов’язки.
– Мені подобається тут працювати не тільки під час нештатних ситуацій, а у звичних умовах. Бо ж таке забезпечення сучасною оргтехнікою може дозволити собі не кожен журналіст. А тут все необхідне під рукою. Розташування Центру дуже зручне, практично всі владні інституції, які можуть знадобитись для роботи чи уточнення інформації, – поруч. До того ж, тут затишно і гостинно – завжди свіжа кава, запашний чай, смаколики. Така турбота додає творчої наснаги. Ще один важливий плюс – Центр став місцем професійного спілкування і удосконалення для всіх нас. Тож я з задоволенням тут працюю, –каже відома журналістка, оглядачка газети «МІГ» Світлана Шкарупа.
Сергій Біжко – фотокореспондент і відео оператор – під час війни залишився без роботи. Завдяки Центру журналістської солідарності став співпрацювати з газетами «МІГ», «Трудова слава», з популярними запорізькими Інтернет-виданнями, зокрема, і з сайтом ЗОО НСЖУ, Фейсбук- та Телеграм-сторінками ЦЖС.
– У Центрі мені надали в оренду сучасний фотоапарат, яким можна вести і відеозйомку, до моїх послуг – ком’ютер, користуюсь сканером і принтером. Одним словом, можу повноцінно працювати. Часто поруч працюють наші фронтові журналісти, бо для них оперативність – надважлива, і будь-який форс-мажор може завадити роботі. Але завдяки нашому Центру журналістської солідарності НСЖУ такого не буває. Тут для всіх є місце і можливість працювати, – розповідає фотожурналіст.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Валентина Бистрова
Фото Дар’ї Зирянової та Сергія Біжка