Журналіст і оборонець Макарова, що на Київщині, Юрій Вареник (капітан ЗСУ у відставці) – досвідчений медійник. У своєму селищі він долучився до роботи дитячої телестудії, керує якою його дружина Тетяна. До речі, під час активної фази бойових дій саме Тетяна організувала перший гуманітарний конвой з Волині в Макарів, що був тоді в оточенні. У такій справі, як дитяча творчість, дуже важлива й потрібна допомога добрих людей. Ось і новий проєкт, про який піде мова, втілено за підтримки директора Макарівського історико-краєзнавчого музею Віталія Ґедза.
Юрій Вареник і сам не раз надавав інформаційну підтримку доброчинцям, зокрема творцям відомого Японського проєкту (його розвиває на допомогу «чорнобильцям» Японський фонд майбутніх поколінь, який у час війни не залишає без підтримки також і журналістські об’єднання). Долучався Юрій і до висвітлення заходів ВБФ «Журналістська ініціатива», підтримує з керівництвом фонду зв’язок і ділиться радістю від творчих здобутків та успіхів юних макарівців.
У час війни, що триває вже понад 1000 днів, «Дитяча телестудія 1+2» зняла телефільм з документального циклу про захисників рідного селища – «Вони боронили Макарів». Над цим проєктом працювали: Олександра Романова, Єлизавета Хабарова, Діана Омельченко, Діана Галманова, Михайло Головченко, Олексій Шутий, Софія Гараміта, Михайло Фока. Керівниця гуртка Тетяна Мельник.
Вчителька Паволоцького ліцею, що на Житомирщині, в листуванні з Тетяною Мельник поділилася враженнями від фільму макарівців: «Ви б бачили очі моїх одинадцятикласників під час перегляду вашого фільму! У класі навчається Сашко, брат загиблого Володимира Лавренюка (який потрапив у кадр фільму, обороняв Макарів і згодом загинув на Донеччині. – Авт.), у Дениса Духновського – тато пропав, вважається безвісти зниклим… Біль, сльози…».
«Доземний уклін та вічна пам’ять тим, хто віддав своє життя за наше мирне завтра» – читаємо у фейсбуці повідомлення від «Студії Со Матч Продакшенс» (саме тут творці фільму вкладали душу в мистецький проєкт). Документалісти зверталися до місцевої громади, щоб зібрати факти – світлини й відеозаписи, завдяки яким відтворено низку реальних подій того часу.
Перегляньте цей 35-хвилинний фільм – «Вони боронили Макарів». Своєю творчістю в час війни діти дякують захисникам і захисницям незалежної України.
Сергій Шевченко
На кольорових світлинах – зупинені миттєвості з фільму
Джерело сайт ВБФ “Журналістська ініціатива”
Дискусія з цього приводу: