Шістьох українських журналістів-Захисників, які загинули внаслідок повномасштабного вторгнення росії, посмертно нагородили орденом «За мужність» за поданням Національної спілки журналістів. Укази на ще трьох медійників було підписано раніше.
«Спілкування з рідними загиблих Героїв важке. Але нам надзвичайно потрібно підтримувати згорьовані родини наших колег», – написав у Facebook голова НСЖУ Сергій Томіленко.
Мама телеведучого Паші Лі, який загинув у складі тероборони Ірпеня, постійно приймає ліки. Вже третій місяць не може відійти від шоку через втрату єдиного сина… Марія Василівна хоче об’єднати колег Павла і зробити певний Меморіал в Ірпені, де загинув її син. За свідченням його побратимів, Паша вкрив бронежилетом дитину, яку виносив із підвалу.
Сьогодні, 7 червня, – 40 днів від загибелі Максима Мединського. «Отримали орден, буде доньці Макса на згадку про мужність папи», – написала сестра загиблого журналіста Оксана Мединська.
Олена Якуніна на церемонію з вручення на День журналіста посмертної нагороди для чоловіка, Олега, найбільше хвилювалася, щоб встигла доїхати із села за 100 кілометрів від Києва 7-річна донька, Тамара Олегівна…
Посмертну нагороду чоловікові черкаської журналістки Наталії Старинець, Євгену Старинцю, прийшли отримати мати та сестра.
Тетяна Котенко, мама журналіста і «Шкіпера» ( з «Азову» ) Дениса Котенка тільки дізнавшись у неділю, 5 червня, про вручення посмертної нагороди синові у Києві, негайно взяла квиток на потяг із Дніпра.
На новину про вручення посмертного ордену Костянтина Кіца, оператора телеканалу «Аверс» із Луцька, миттєво відреагувала родина – до Києва приїхали дружина Олена та батько Ігор Степанович.
Орденом «За мужність» посмертно нагороджено:
1. ДУДАРА Віктора Васильовича – військового журналіста. Понад 10 років працював журналістом у газеті «Експрес». У 2014—2015 роках воював добровольцем на Сході України. З першого дня російсько-української війни пішов воювати в складі 80-ї окремої десантно-штурмової бригади. Загинув під час оборони міста Миколаєва. Похований 8 березня 2022 року на Личаківському цвинтарі у Львові.
2. ЗАЇКОВСЬКОГО Сергія Олександровича – публіциста, історика та перекладача. 24 березня 2022 року загинув у ході контрнаступу української армії на Київщині, воював у складі протитанкового взводу 1 батальйону окремого полку спеціального призначення Збройних сил України «Азов».
3. КІЦА Костянтина Ігоровича – оператора луцького телеканалу «Аверс». В 2014-2015 роках воював на сході, а коли почалося повномасштабне вторгнення РФ в Україну, знову пішов на фронт. Останнім часом був у складі бригади біля Сєвєродонецька Луганської області. 18 травня 2022 року героїчно загинув.
4. КОТЕНКА Дениса Валерійовича – працівника прес-служби Міністерства у справах ветеранів України, ветерана російсько-української війни. Брав участь у боях на Донбасі, зокрема, в операції зі звільнення Широкиного, що на Донеччині. Коли 24 лютого РФ почала повномасштабне вторгнення в Україну, він знову став на захист країни. Денису було 25 років, воював у складі протитанкового взводу 1 батальйону окремого полку спеціального призначення Збройних сил України «Азов».
5. ЛІ Павла Романовича – актора театру й кіно, учасника телепроєкту «Фабрика зірок-3» (під продюсерством Ігоря Гончаренка з’явився проєкт «Паша Лі»). Долучився до лав 206 батальйону тероборони Києва. Опублікував 25.02.2022 в соцмережах епізод з військової драми «Мирний-21» Ахтема Сеітаблаєва, де зіграв одну з ролей – фільм про героїзм луганських прикордонників улітку 2014 року. Останній пост – про службу в лавах ТрО. Загинув 6 березня 2022 року під обстрілами в Ірпені. Похований у Ворохті (Івано-Франківська область).
6. МЕДИНСЬКОГО Максима Сергійовича – журналіста, добровольця, лейтенанта Збройних сил України. Працював у прес-службі Міністерства інфраструктури України, а також у команді, що допомагала «Нафтогазу» в газовій війні та перешкоджанні запуску «Північного потоку 2». У 2014–2015 роках служив заступником командира мінометної батареї (демобілізований 2015 року). Від початку рашистського вторгнення в Україну 2022 року служив у 95-й окремій десантноштурмовій бригаді. Загинув 29 квітня біля Харкова під час артобстрілу окупантів. Похований у Києві.
7. ПУЩЕНКА Сергія Миколайовича – заслуженого діяча мистецтв України, члена НСЖУ, ілюстратора книжок, художника, ініціатора й автора унікальних мистецьких проєктів «Портрети добровольців на війні», «Фронтовий Кобзар» та інших. С.Пущенко лауреат Премії ім. Богдана Хмельницького за краще висвітлення військової тематики у творах літератури та мистецтва (2018). Воїн-доброволець. 2 березня разом з побратимами з тероборони в м. Василькові на Київщині 61-річний митець вступив у бій з диверсантами, які проривалися до шкільного підвалу, де перебували мирні люди, і врятував їх ціною власного життя. Похований у Рівному.
8. СТАРИНЦЯ Євгена Євгеновича – ексменеджера філії «Суспільне. Черкаси» (2017– 2019), у Черкаській ОДТРК працював з 2012 року. Був добровольцем Збройних сил України, з перших днів повномасштабного вторгнення рашистів 46-річний Є.Старинець долучився до лав територіальної оборони. Загинув 30 квітня у боях за Попасну на Луганщині. Похований у Черкасах.
9. ЯКУНІНА Олега Івановича – редактора запорізького сайту misto.zp.ua. Олег Якунін загинув 18 березня, захищаючи Україну від російських окупантів.