З нагоди Всесвітнього дня лісів працівники Чернівецької філії Подільського лісового офісу разом із місцевими журналістами та студентами кафедри журналістики Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича висадили кілька сотень молодих деревець
У Подільському лісовому офісі ще раніше розпочали весняну лісокультурну кампанію 2024 року. Найбільше лісів садитимуть на Хмельниччині – 3,8 млн сіянців. У Чернівецькій області дадуть життя 2,9 млн деревцям. На Тернопільщині готові створити 2,5 млн нових насаджень.
– Завдяки співпраці з громадами щодо порятунку лісів вже цьогоріч ми створимо понад 123 га нового лісу на територіях, де його раніше не було. Громади розуміють переваги: передача ділянок в управління ДП «Ліси України» – це можливість отримати на своїй території, для своїх мешканців, справжній ліс із вільним доступом, без необхідності десятиліттями інвестувати у його догляд, охорону та захист, – розповідає директор Подільського лісового офісу Василь Гончар. – Для успішної реалізації лісокультурної кампанії наші філії повністю забезпечені садивним матеріалом, який виростили у лісових розсадниках та селекційно-насінневих комплексах.
У межах програми «Зелена країна» на Буковині, Хмельниччині та Тернопільщині цьогоріч планують висадити 9,2 млн сіянців. Загальна площа становитиме 2189 гектарів. Створюють ліси нової якості, стійкіші до змін клімату, менше вразливі для шкідників та пожеж.
Від початку весняної лісокультурної кампанії у Подільському лісовому офісі уже висадили майже мільйон дерев. Зараз ідеальний час для створення лісу: в ґрунті багато вологи, температура повітря підвищується поступово, інтенсивно росте коріння рослин. Це забезпечує хорошу приживлюваність та розвиток сіянців.
– Збереження екології та захист навколишнього середовища, в якому ми живемо й працюємо, має стати одним із пріоритетних завдань кожної свідомої людини. І такі масові акції з висадки молодих саджанців повинні тривати постійно на всій планеті, а не лише до якоїсь знаменної дати, – вважає заступник головного редактора газети «Погляд» Анатолій Ісак.
Кожне посаджене, дбайливо вирощене та збережене дерево – це дарунок майбутнім поколінням, справжня ціна якого визначається через десятки років. І вимірюватиметься вона не лише у грошовому еквіваленті, адже ліс – це частина нашого життя, фактор який відчутно впливає на екологічний стан довкілля і на наше здоров’я.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти об’єднаного Західноукраїнського Центру журналістської солідарності Львів-Чернівці – 097 907 97 02 (Наталія Войтович, координатор Львівського центру, Володимир Бобер – асистент), адреса: вул. Соломії Крушельницької, 5.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За інформацією об’єднаного Західноукраїнського ЦЖС