У часі війни українські журналісти постійно їздять на фронт, аби висвітлити події, історії військових та показати світу реалії. У таких поїздках надзвичайно важливо подбати про захист команди, аби не наражати себе на небезпеку. З цим активно допомагають Центри журналістської солідарності нсжу, адже вони можуть надати бронежилети, каски та аптечки – усі ці речі обов’язково мають мати журналісти, які готуються до відрядження на лінію зіткнення. Саме так нещодавно захисним спорядженням скористалася команда «24 каналу».
Медійники запланували поїздку до державного кордону в Сумській області та отримали акредитацію, але не мали необхідного забезпечення, тому звернулися до Львівського офісу об’єднаного Західноукраїнського центру журналістської солідарності НСЖУ. Його координаторка Наталія Войтович надала журналістам необхідне спорядження.
–Нашій команді випала виняткова нагода поїхати у відрядження на державний кордон в Сумській області, проте без належного захисту будь-яка поїздка не має сенсу. Ми вдячні Центру журналістської солідарності, за те що одразу ж відгукнулися на наш запит та надали усе необхідне спорядження – бронежилети, каски та аптечку. На щастя, під час роботи все пройшло добре, проте просто сподіватися на удачу в умовах війни не варто. Краще бути впевненим, що навіть якщо щось трапиться – ми захищені та можемо надати допомогу собі чи напарникам, – поділився журналіст 24 каналу Іван Магуряк.
НСЖУ докладає зусиль, аби допомогти журналістам зробити відрядження максимально безпечним. Спільно з ЮНЕСКО та «Репортерами без кордонів» було створено «Посібник з безпеки для журналістів», де можна ознайомитися з основними правилами підготовки до поїздки, документами щодо свободи преси, оцінками ризиків, порадами з цифрової безпеки.
–Центри журналістської солідарності завжди готові надати журналістам захисне спорядження. Ми усвідомлюємо наскільки це важливо, адже безпека повинна бути понад усе. Журналісти можуть звернутися до нас в будь-який зручний для них момент. Ми завжди прийдемо на допомогу і надамо бронежилети. Видаємо ми не лише бронежилети та каски, а ще й аптечки, які можуть стати в нагоді. Окрім цього, центр завжди дбає про те, аби журналісти проходили навчання з домедичної підготовки і їхали підготовленими на лінію фронту», – зазначила Наталія Войтович.
Захисне спорядження може врятувати вам життя, тож за потреби звертайтеся до Центрів журналістської солідарності та безкоштовно отримуйте бронежилет з наліпкою «PRESS», що складається з сертифікованих плит 4 класу захисту, шолом та аптечку, аби швидко надати медичну допомогу.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти об’єднаного Західноукраїнського Центру журналістської солідарності Львів-Чернівці – 097 907 97 02 (Наталія Войтович, координатор Львівського центру, Володимир Бобер – асистент), адреса: вул. Соломії Крушельницької, 5.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників медіа, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Дар’я Маркова