Пам’ятний знак на честь журналіста Павла Шеремета відкрили в Києві у понеділок, у четверту річницю з дня його загибелі. Композиція, встановлена на перетині вулиць Івана Франка і Богдана Хмельницького, символізує зім’ятий аркуш папері із іменем та прізвищем журналіста. «На цьому місці 20 липня 2016 року загинув журналіст», – зазначається в лаконічному написі на пам’ятнику.
Вшанувати пам’ять Павла Шеремета зібралися друзі, колеги журналіста, представники громадськості. Вони принесли з собою живі квіти, свічки. Дехто з присутніх тримав плакати «Хто вбив Павла? 4 роки без відповіді». Участь у вшануванні взяли голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, перша секретар НСЖУ Ліна Кущ, помічник голови НСЖУ Микита Головченко.
«Що для мене найважливіше – те, що ми пам’ятаємо. Якщо чесно, то пам’ятник і Павло – це якісь несумісні поняття. Тому що Павло завжди був про життя, про радість. І звичайно, дуже образливо, що через чотири роки ми досі не знаємо, хто його вбив. Але рано чи пізно, дізнаємося. Думка, яка не вкладається в голові досі, – що його немає. Досі болить», – сказала на відкритті пам’ятного головний редактор видання «Українська правда» Севгіль Мусаєва.
«Справа розслідування убивства Павла Шеремета надзвичайно політизована. Але для журналістів головне – це справедливість. Хто би не стояв за убивством працівника ЗМІ – чи політики, чи бізнес, чи бандити – ми не заспокоємося, допоки винні не будуть покарані. І щодо Павла Шеремета, вбитого у 2016 році, і щодо Вадима Комарова, останньої жертви серед українських журналістів, убитого минулого року, наша позиція незмінна – солідарність і справедливість. І світла пам’ять…. Відтепер у Києві на одне світле місце стало більше», – зазначає голова НСЖУ Сергій Томіленко, вітаючи відкриття зусиллями редакції «Української правди» та столичної влади облаштованого Меморіалу пам ‘яті Павла Шеремета.
Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року від вибуху автомобіля, в якому він їхав. За підозрою у вбивстві журналіста у грудні 2019 року поліція затримала трьох осіб: війському медсестру Яну Дугар, волонтерку Юлію Кузьменко і ветерана АТО-ООС Андрія Антоненка. Головним мотивом слідство вважає спробу дестабілізації соціально-політичної ситуації в Україні.
У 2020 році в щорічній доповіді “Руки геть від свободи преси: атаки на ЗМІ в Європі не мають стати новою нормою” організації-партнери Платформи Ради Європи щодо сприяння захисту журналістики і безпеки журналістів заявили, що «чекають на прогрес після оголошення про арешт п’яти підозрюваних у зв’язку з убивством у 2016 році Павла Шеремета». У доповіді наголошується, «ніхто з винних у загибелі восьми журналістів, убитих в Україні з 1992 року, дотепер не був притягнутий до відповідальності». Серед організацій-партнерів Платформи – Міжнародна федерація журналістів та Європейська федерація журналістів.