У Європейський день протидії торгівлі людьми Чернівецький Центр журналістської солідарності НСЖУ приєднався до Всеукраїнської акції «Придивись», яку провели на Центральній площі Чернівців. Торгівля людьми не має поділу ні за статтю, ні за віком, ні за професією. Жертвами цього злочину стають педагоги і лікарі, таксисти і журналісти, домогосподарки і селяни…
На площі розмістили інформаційні стенди, а під парасольками – банер із візуалізацією ілюзій, яким людина може піддатися.
– Такі банери розгорнуто в усій Україні, в різних локаціях, на вокзалах зокрема. Це інформаційно-просвітницька акція щодо протидії торгівлі людьми. Наша організація сьогодні має проєкт, який допомагає таким людям: тим, що постраждав від торгівлі людьми, зазнали трудової чи сексуальної експлуатації, гендерно зумовленого насильства. 22 особи вже отримали комплексну допомогу: психологічну, юридичний супровід, соціальну інтеграцію, – розповіла виконавча директорка Центру громадської активності «Синергія» Наталія Батракова.
За її словами, майже 300 тисяч осіб упродовж усіх років незалежності України стали жертвами торгівлі людьми або гендерно зумовленого насильства. Лише від січня 2000 року і до сьогодні майже 20 тисяч осіб потрапили в такі ситуації.
– Людина, яка приймає пропозицію на роботу, щодо виїзду за кордон, можливостей навчання – тобто шукає джерело доходу, погоджується на умови, які їй хтось пропонує. Як показує статистика, найчастіше жертвами торгівлі людьми стають особи, які знають своїх кривдників. Тобто дівчину можуть продати за борги, дітей можуть втягнути в жебрацтво, є факти примусових шлюбів, вагітності… Все, що робиться з примусу – це торгівля людьми. І жінки, і чоловіки зазнають сексуальної та трудової експлуатації, – підсумувала пані Наталя.
– У Чернівцях ті, що стали жертвою торгівлі людьми, можуть також звернутися до міського Департаменту соціальної політики. На сьогодні ми розуміємо, що ця проблема дуже актуальна, адже велика кількість українців виїхала за кордон. Вони можуть постраждати від торгівлі людьми, зазнати сексуальної чи трудової експлуатації. Адже чимало людей виїжджали не знаю мови, не маючи коштів, роботи, друзів. Вони рятувалися від війни.. – каже його директорка міського Департаменту соціальної політики Наталія Фрунзе.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності у Чернівцях: 068 286 37 06 (Володимир Бобер, координатор Чернівецького центру), адреса: пр. Незалежності; 96.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Інформаційна служба Чернівецького ЦЖС