Під орудою лікарки та кризового психолога з Києва Ярослави Попович журналісти-переселенці отримали практичні поради з психології
В Запорізькому Центрі журналістської солідарності відбувся психологічний тренінг для журналістів-переселенців із окупованих територій. В ньому взяли участь медівники з Бердянська, Гуляйполя, Енергодару, Якимівки, Оріхова, Луганщини.
У кожного кожного з них – своя історія перебування в окупації і евакуації з рашистської неволі. Історії ці різні, але біда спільна: в Україні йде війна і на це не можна реагувати без болю. Як опанувати свої почуття? Дати відповідь на ці питання допомогла лікарка і кризовий психолог з Києва Ярослава Попович, яка щойно повернулась з Ізраїлю, де й сама навчалася секретам психологічної допомоги. Тему коуч означила, як «Броніки від стресу: як залишатися в ресурсі».
«Ми продуктивно поспілкувалися з пані Ярославою. Усі одержали відповіді на запитання, які нас зараз дуже хвилюють. І не тільки відповіді, а й дієві практичні поради. Наприклад, на занятті я дізналась, як вивести людину з панічного нападу з допомогою трьох «Так!», що для відновлення психологічного стану – важливі емоції і віра в себе! Несподіваною порадою для виходу зі стресу було… зробити декілька ковтків води, а якщо її не буде під рукою, то уявити, що смакуєш лимоном. Стабілізувати ситуацію також можна вправою «Перехресний погляд». Відома переважній більшості людей вправа з дихання, виявляється, повинна починатися з… видиху! Методика проведення тренінгу у формі вільної бесіди зі всіма присутніми у групі, коли кожен відверто ділився зі своїми особистими проблемами, давала змогу отримати швидкий результат.
Те, що це був дуже плідний захід, ми зразу ж відчули на собі, впевнена, що й надалі здобуті навички допоможуть нам справлятися з труднощами, у тому числі і після повернення додому після повернення в рідні оселі», – розповідає радійниця з Енергодару Алла Шамрай.
Такий плідний захід відбувся, завдяки співпраці Запорізького ЦЖС та Управління з гендерної рівності Київської місцевої державної адміністрації.
Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну та інші види допомоги.