Про допомогу журналістам-переселенцям, які рятуючись від війни, покинули власні домівки, йшлося на зустрічі координатора центру журналістської солідарності в Чернівцях Володимира Бобера з директором Благодійного фонду «Карітас Чернівці» о. Любомиром Іваночком.
Досягнуто домовленості про те, що журналісти-переселенці та члени їхніх родин зможуть користуватися всіма видами допомоги, які нині надають благодійники. Через повномасштабне вторгнення росії «Карітас Чернівці» вимушено згорнув практично всі розпочаті раніше проєкти і зосередився на допомозі тим, хто вимушено покинув свої домівки і шукав прихистку в Чернівецькій області.
Сьогодні журналістам, які перебувають в Чернівецькій області, можуть запропонувати продуктові набори, засоби гігієни, поселення, фінансові гранти на оренду житла, заняття з дітками на час зайнятості батьків, консультації юристів і психологів.
– Власним прикладом ми закликаємо усіх не залишатися байдужими, в жодному разі не дозволяти собі «звикати до війни» і завжди пам’ятати, кому ми завдячуємо можливості свого життя. Ніхто не має бути залишеним сам-на-сам зі своїми проблемами, – переконаний о. Любомир
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності у Чернівцях: 068 286 37 06 (Володимир Бобер, координатор Чернівецького центру), адреса: пр. Незалежності; 96.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба Чернівецького ЦЖС