Запорізькі журналісти та філармонійними готують новий спільний проект – Благодійний аукціон-ярмарок «Рука підтримки» до Дня журналіста України з метою допомогти сім’ям загиблих журналістів та кореспондентам, які були поранені під час виконання професійних обов’язків. Ця важлива акція відбудеться саме у філармонії 6 червня. Тож у коворкінг Запорізького Центру журналістської солідарності НСЖУ завітали давні друзі журналістів – представники творчого колективу обласної філармонії на чолі з генеральним директором, заслуженим працівником культури Іриною Конаревою, аби розповісти про те, як Запорізька обласна філармонія завершує 85-й концертний та 68-й симфонічний сезони.
Багато років триває співпраця філармонійників та медівників, підписаний Меморандум про співпрацю, завдяки якому ми маємо змогу відвідувати майже всі концерти, що для журналістів є сеансами арт-терапії в умовах життя та роботи в прифронтовому місті.
Ірина Конарева зауважила, що цей творчий період був традиційно яскравим і насиченим: відбулося понад 150 культурно-мистецьких заходів, у тому числі майже 70 прем’єр. Директор філармонії, зокрема, наголосила, що основними завданнями було збереження творчого потенціалу колективу, залучення нових глядачів, удосконалення репертуарної політики і, безумовно, створення позитивного іміджу культури прифронтового Запоріжжя. Велика увага приділялась створенню безпечних умов для глядачів і колективу.


Знаковими мистецькими заходами стали: прем’єра симфо-рок шоу «Show Must Go On» академічного симфонічного оркестру під керуванням Дмитра Мітника. На численні прохання глядачів відбувся додатковий концерт за участі зірок української музики – солістів Сабіни Сафарлі, MARIAM, Дениса Ліпатова. Грандіозний успіх у глядачів мала музична програма «Мелодії при свічках», її повторювали тричі з повним аншлагом.
За сприяння Міністерства культури та статегічних комунікацій України відбувся міжнародний культурно-благодійний проєкт «Ода стійкості» на підтримку5-ї штурмової бригади.
Академічний симфонічний оркестр у цьому сезоні охопив музику за останні три сторіччя – від Баха і Вівальді до наших сучасників. Диригент оркестру Олександр Горлов назвав цей сезон відродженням українських композиторів. Концерти симфонічного оркестру – це завжди подія для меломанів. До участі були залучені знані, потужні диригенти Юрій Янко, Сергій Лихоманенко (м. Харків), Володимир Сивохіп (м. Львів). Філармонія уклала 24 Меморандуми про співпрацю із організаціями-партнерами, в тому числі й Дніпропетровською, Луганською, Одеською, Львівською філармоніями.
Люблять запоріжці й колоритні виступи візитівки нашого краю – академічного козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці», й джаз у виконанні бенду «Music men».
За сезон у закладі культури побувало понад 45 тисяч відвідувачів, з них понад 7 тисяч – на благодійних засадах, тобто безкоштовно (родини військовослужбовців, вимушені переселенці, евакуйовані родини).
Філармонія проводить активну волонтерську діяльність. Наразі 10 її працівників захищають Україну від ворога, колектив всіляко підтримує захисників та їхні родини. Завдяки донатам працівників, глядачів цього сезону було зібрано понад 130 тис. грн фінансової допомоги для виготовлення дронів, окопних свічок. У межах акції «Підтримай захисника» передали військовослужбовцям гігієнічні набори, чай, каву, смаколики. Щотижня артисти проводять концерти для воїнів, які перебувають на лікуванні.
Окремим важливим напрямком є робота з молоддю, понад 10 років триває проєкт «Філармонія – дітям». Так, 24 травня відбудеться гала-концерт переможців ХХІІ Міжнародного конкурсу-фестивалю «Акорди Хортиці». На одній сцені виступатимуть юні таланти та академічний симфонічний оркестр філармонії під орудою диригента, лауреата міжнародних конкурсів Дмитра Мітніка і голова журі цього конкурсу, відома скрипалька, народна артистка України, лауреат Шевченківської премії Богдана Півненко (Київ). Загалом у конкурсі-фестивалі «Акорди Хортиці» беруть участь 800 дітей з 10 країн (онлайн).
Грандіозним обіцяє бути також завершення 68 симфонічного сезону. 1 червня на меломанів очікує концерт академічного симфонічного оркестру під орудою улюбленця публіки, заслуженого артиста України, диригента Василя Коваля (Одеса). Солісти – оперна діва світового масштабу, солістка Національної опери України, лауреат Шевченківської премії, народна артистка України Людмила Монастирська (Київ) та яскравий соліст Одеського національного академічного театру опери та балету, заслужений артист України Владислав Горай.
Загалом 85-й сезон для Запорізької обласної філармонії можна назвати патріотичним і вражаючим. Наша єдина прифронтова філармонія, де музиканти грають українських і світових композиторів, незважаючи на близькість бойових дій, обстрілів та звуки сирен, розуміючи, що мистецтво у воєнний час ще більш необхідне, ніж у мирний. Як влучно наголошують друзі закладу, а ми повністю підтримуємо: «Такої високої досконалості Запорізька філармонія ще не знала!»
ДОВІДКА. «Рука підтримки» – Всеукраїнська благодійна акція, яка проводиться у травні 2025 року під гаслом «Журналісти для журналістів» Центрами журналістської солідарності Національної спілки журналістів України в різних областях України. Під час благодійних офлайн і онлайн аукціонів, ярмарків, лотерей, інших заходів йде збір коштів для допомоги родинам журналістів – добровольців або мобілізованих і до лав ЗСУ, для підтримки постраждалих журналістів та їхніх родин, а також за можливості за рішенням Центру частина коштів може бути перерахована на ремонт автомобіля для пресслужби військових (збір оголошено НСЖУ). Зібрані кошти розподіляють Центри журналістської солідарності НСЖУ з урахуванням потреб журналістів та їхніх родин у відповідному регіоні. Передача зібраної допомоги у межах акції «Рука підтримки» відбудеться до Дня журналіста України (6 червня).









Мережа Центрів журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, реалізована у співпраці з Міжнародною та Європейською федераціями журналістів, ЮНЕСКО та за підтримки народу Японії. Наша головна мета – допомога медійникам, які працюють в Україні під час війни. Центри працюють у Києві, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі, Львові та Івано-Франківську. Цей проєкт є частиною більш широких зусиль ЮНЕСКО, спрямованих на підтримку безпеки журналістів та свободи слова в Україні.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 15.
Наталія Стіна, фото Дар’ї Зирянової
Дискусія з цього приводу: