Десять років виповнилося від дня так і не покараного жорстокого побиття відомого письменника і журналіста із Сум Євгена Положія, якого 15 квітня 2014 року в його власному гаражі нападники жорстоко побили, пробивши голову і зламавши руку в лікті, зігнувши її в протилежний бік.
Злочин проти нього журналіст пов’язує із серією журналістських розслідувань в газеті «Панорама» проти осіб, які на той момент контролювали міську владу в Сумах.
«Я думав, що найгірше зі мною сталося в той день. Насправді найгірше стало відбуватися потому», – наголошує Євген Положій у своєму дописі у фейсбуці.
«1 рік слідства, 9 років ідуть суди. Насправді тих, хто хотів зробити мене інвалідом або вбити, можна було судити за пару місяців після скоєння злочину, – написав журналіст. – Але один суд не надавав дозволу на моніторинг мобільних операторів, інший надав і дозволив обшук, але в суді знайшлася працівниця, яка повідомила підозрюваних. Міліція ж зробила все, щоб знищити докази».
Зокрема, одяг потерпілого зі слідами крові і зразками ДНК злочинців було вилучено і знищено, експертиза не змогла встановити, чия кров на підлозі, зі справи вилучили протоколи одночасних допитів і матеріали негласних слідчих дій. Як наслідок – злочинці досі на волі, родина травмована, друзі журналіста налякані, а сумські адвокати відмовлялися представляти його інтереси.
«Перший суд виніс виправдальне рішення, у судді трусилися руки від страху. Скасовано апеляцією. Тепер триває розгляд справи з самого початку», – написав Євген Положій, додавши, що це історія не тільки про нього, а й «про суспільство, цінності і ціну, яку кожен платить сам, залишаючись наодинці з системою і злочинцями».
Коментуючи десятиріччя безкарності кривдників колеги, голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко заявив, що НСЖУ включить його справу до переліку резонансних злочинів минулих років, які просить тримати на контролі парламентський Комітет з питань свободи слова.
«Безкарність вбиває! Журналістів зможуть захистити лише прецеденти покарання за злочини проти журналістів та медіа. Не процеси, не слідства та експертизи, а вироки і покарання», – наголосив Сергій Томіленко.
Інформаційна служба НСЖУ