Як повідомляє ГО «Кримська солідарність» з посиланням на кримського адвоката Едема Семедляєва, підконтрольний Росії Південний окружний військовий суд зарахував термін перебування у СІЗО громадянського журналіста Ремзі Бекірова у термін, який він має провести у в’язниці №2 міста Єнісейська Красноярського краю Росії, де зараз і перебуває. Там Бекіров проведе ще рік.
Суд роз’яснив, що один день у СІЗО дорівнює одному дню у в’язниці, зазначив адвокат Едем Семедляєв. «Сподіваюся, що цього роз’яснення буде достатньо для адміністрації в’язниці, щоб перерахувати термін і не тримати його довше за визначений термін», – розповів захисник.
Наразі кримськотатарський громадянський журналіст перебуває в суворих умовах утримання. Весь день йому забороняють сидіти та лежати на ліжку – дозволяється або стояти, або сидіти на залізній лавці. У магазині він може закуповуватися лише на шість тисяч рублів на місяць. Дзвонити додому та отримувати бандеролі може лише раз на рік, зазначають правозахисники.
Ремзі Бекіров – громадянський журналіст, активіст «Кримської солідарності». Журналіст вів стрими з обшуків та з судів у політично мотивованих справах проти жителів Криму, у тому числі у справі «Веджіє Кашка», затриманні архієпископа Климента, у справах «Хізб ут-Тахрір» та інших. Ремзі Бекіров є ініціатором ідеї про колективну допомогу сім’ям кримських політв’язнів.
У березні 2019 року російські силовики провели у Криму обшуки у будинках кримськотатарських активістів, зокрема представників громадського об’єднання «Кримська солідарність». Загалом було затримано 24 особи, серед них громадянські журналісти Осман Аріфмеметов, Рустем Шейхалієв, Ремзі Бекіров. 27 та 28 березня 2019 року російський суд у Сімферополі заарештував усіх затриманих.
28 березня 2019 року Ремзі Бекірова заарештували на другий день після того, як у його помешканні провели обшук. 27 березня його не було вдома, він разом з друзями поїхав в Ростовську область передавати допомогу заарештованим кримським татарам. Його обвинуватили не в тому, що він був громадянським журналістом, бо ніде в світі, крім Криму, це не злочин. Тому окупанти підступно фальсифікували «дєло» про «тероризм» за справою «Хізб ут-Тахрір». Йому висунули сфабриковане обвинувачення в організації діяльності терористичної організації та в приготуванні до захоплення влади. 10 березня 2022 року його було засуджено до 19 років ув’язнення. Сам Ремзі сказав про це так: «Росія переслідує кримських татар, кримських мусульман за їхнє інакодумство. За нехіть думати так, як говорить влада, за нехіть бути рабами на своїй землі. А ще плюс до цього, за версією слідства, мій злочин у тому, що я насмілився висвітлювати це беззаконня, ставши спершу громадянським журналістом, а згодом професійним кореспондентом».
Справа «другої сімферопольської групи «Хізб ут-Тахрір» або «справа 25», як її називають журналісти – це найбільший кримінальний процес над політв’язнями в окупованому Криму. Серед фігурантів справи – кримськотатарські активісти, журналісти, правозахисники. Їх звинувачують у причетності до організації «Хізб ут-Тахрір», забороненої в Росії, але, по суті, переслідують за журналістську діяльність, активізм, громадянську позицію і нелояльність до окупаційної влади. За даними правозахисних організацій, сьогодні за політичними мотивами у слідчих ізоляторах і тюрмах Росії та окупованого Криму перебувають понад сотня громадян України, з них 84 – це кримські татари, яких безпідставно країна-терорист звинувачує… в тероризмі.
Правозахисний центр «Меморіал» визнав політв’язнями 24 кримськотатарських активістів, затриманих російськими силовиками 27 березня 2019 року в Криму.
Національна спілка журналістів України визнала справу Ремзі Бекірова політично мотивованою, такою, що ґрунтується на фальсифікованих псевдо доказах та вимагає зняття всіх звинувачень та звільнення Ремзі Бекірова з-під варти, притягнення до відповідальності всіх фальсифікаторів справи.
Інформаційна служба НСЖУ
Детальну розповідь про роботу і судову справу громадянського журналіста читайте в нарисі Ремзі Бекіров: «Тюрма в Красноярську – помста за вільнодумство і журналістику» на нашому сайті.