У Львові відбувся треніг для медійників «Висвітлення сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом: що потрібно знати журналістам». Його організувала Національна спілка журналістів України у співпраці з Фондом доктора Деніса Муквеге. Лекторами були медіаекспертка, перша секретар Національної спілки журналістів України, співголова експертної групи Європейської федерації журналістів із питань гендерної рівності й різноманітності Ліна Кущ, правозахисниця, громадянська журналістка, директорка з комунікацій ГО СЕМА Україна Людмила Гусейнова та координаторка лінії правової допомоги Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем», адвокатка Марта Змисла.
Участь у заході взяли п’ятнадцять журналістів. Під час тренінгу вони дізналися, що таке сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом (СНПК), його різновиди та актуальність в умовах повномасштабного російського вторгнення.
Також учасники обговорили правові аспекти роботи журналістів, які працюють з тематикою СНПК. Медійникам розповіли, як правильно записувати інтерв’ю з потерпілими.
Учасники тренінгу отримали змогу дізнатися як на практиці застосувати отримані теоретичні знання. Лектори моделювали ситуації, у які теоретично могли б потрапити журналісти. Окрім цього, на тренінгу йшлося про належні підходи до створення матеріалів із теми СНПК. Також поговорили про те, чому потрібно розповідати історії людей, які постраждали та якою є головна мета матеріалів. Лектори наголосили на важливості роботи журналіста у таких складних темах.
– Я вдячна за Вашу працю, дорогі журналісти! Дякую за те, що Ви робите сьогодні, бо це дійсно потрібно. Розповідати історії людей, які постраждали від рук злочинців – дуже важливо. У нас з вами один ворог, і ми доводимо усьому світу, що саме він вчиняє усі ці злочини з нашими жінками, чоловіками, з нашими дітьми. Але ми попри все будемо боротися, бо ми дуже сильні! Ми вистоїмо, і будемо робити все, аби ці злочинці були покарані! – зазначила Людмила Гусейнова.
Організатори вручили журналістам сертифікати, які підтверджують їх участь у тренінгу. Опісля учасники отримали завдання – розповісти історію конкретної людини, яка зазнала сексуального насильства. На його виконання вони матимуть два місяці. Організатори тренінгу, у свою чергу, нададуть менторську підтримку та допомогу з пошуком постраждалих.
ДОВІДКА. Тренінг відбувся у межах проєкту «Сприяння соціальній інтеграції постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, та порушення ланцюгів стигми», який реалізовує Національна спілка журналістів України.
Аліна Штемпель