Щоб зберігати ефективність на роботі, команда НСЖУ пройшла психологічний онлайн-тренінг із боротьби з вигоранням. Тренерка – кандидатка психологічних наук Ольга Кухарук – навчала спілчан простим практикам, як не допускати появи цього стану і як «витягувати» себе з нього на початкових стадіях.
В умовах війни та постійного стресу до психотерапевтів усе частіше стали звертатися українці зі скаргами на депресивні стани. Аналізуючи передумови важких психоемоційних порушень, спеціалісти часто встановлюють, що починалося усе саме з проявів вигорання: відчуття виснаження, психологічного відсторонення від роботи і зниження ефективності.
Під час тренінгу психологиня Ольга Кухарук наголосила, що вигорання – це не просто популярний термін для визначення втоми. ВООЗ внесла вигорання до Міжнародної класифікації хвороб. Цей стан описано як «синдром, який виникає внаслідок хронічного стресу на робочому місці, який вчасно не подолали». Саме по собі емоційне вигорання нікуди не дівається. Стан постійно наростає і зрештою може призвести до депресії, хворобливості і навіть до болю, що не має фізіологічної причини.
Вчасне виявлення і подолання за перших тривожних ознак і є секретом успіху в боротьбі з вигоранням. Під час тренінгу психологиня дала учасникам перелік симптомів, які в жодному разі не варто ігнорувати:
– відчуття фізичної та моральної втоми,
– зміни апетиту або сну,
– проблеми з увагою та концентрацією,
– відчуття постійної нестачі часу,
– дратівливість,
– соціальна ізоляція,
– зниження працездатності,
– часті захворювання.
За наявності таких ознак потрібно негайно змінювати спосіб життя. Фізичні вправи, збалансоване харчування, налагодження режиму сну та звернення по допомогу до близьких, колег або спеціалістів допоможуть повернутися в стрій та відновити психоемоційний баланс.
Інформаційна служба НСЖУ