Глобальна конференція «Trust», організована в Лондоні «The Thomson Reuters Foundation», об’єднала провідних експертів, журналістів та активістів для обговорення викликів глобальній демократії та впливу штучного інтелекту на медіапростір.
«У легендарному Frontline Club презентуватиму діяльність українських прифронтових медіа, зокрема, відбудеться перший показ нашої міжнародної документальної стрічки “На межі” — про мужнього редактора прифронтової прикордонної газети з Харківщини Василя Мирошника», – зазначив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, який представляє Україну на конференції.
Він також додав, що нині зустрічається із британськими колегами: так, розповідав про діяльність НСЖУ й роботу журналістів у часи війни генеральній секретарці британської Національної спілки журналістів Мішель Стеністріт.
Конференція «Trust» стала важливою трибуною для українських журналістів. Так, головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва у своєму виступі наголосила, що «ми, всі українці, досі живемо у цьому дні, досі проживаємо 24 лютого». Вона привернула увагу міжнародної аудиторії до теми звільнення полонених Росією журналістів, до трагічної долі Вікторії Рощиної, яка загинула в полоні, до постійної фізичної небезпеки для журналістів.
Ця конференція довіри – ключовий глобальний форум, який зібрав експертів, журналістів, інноваторів та активістів, які займають передові позиції у формуванні вільних і справедливих суспільств та надійних інституцій. Конференція досліджує виклики глобальній демократії, оскільки ШІ все більше інтегрується в наш цифровий ландшафт. Під час сесій розглядається, як медіа-професіонали та редакції можуть забезпечити збереження основних цінностей хорошої журналістики, коли вони вступають у нову фазу радикальної цифрової трансформації.
«Головна мета всіх зустрічей із нашими міжнародними колегами – тримати події в Україні у фокусі, не миритися із російським злом, постійно підтримувати українських медійників», – наголосив Сергій Томіленко.
Інформаційна служба НСЖУ