Зустріч між керівництвом Національної спілки журналістів України і представницю посольства Канади Діаною Тісдал (Diane Tisdall) відбулася в центральному офісі НСЖУ.
Візит пані Тісдал — це не просто дипломатична ввічливість, а глибоке занурення у реалії роботи українських журналістів в умовах війни, відзначають у спілці.
– Під час зустрічі ми презентували діяльність НСЖУ та нашої мережі Центрів журналістської солідарності, які стали ключовими хабами підтримки медійників в умовах війни, – розповів голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Наша мережа є спільною ініціативою НСЖУ, Міжнародної та Європейської федерацій журналіста та штаб-квартири ЮНЕСКО. Ці центри працюють у Києві, Харкові, Івано-Франківську, Чернівцях, Львові, Дніпрі та Запоріжжі, надаючи всебічну допомогу журналістам.
Під час зустрічі Сергій Томіленко і перша секретар Спілки Ліна Кущ розповіли про ключові ініціативи НСЖУ: відродження прифронтових газет, документування воєнних злочинів росії щодо журналістів та медіа, проведення навчальних заходів з висвітлення сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом (СНПК).
Особливу увагу було приділено питанню безпеки журналістів та потребі в захисному спорядженні. Також обговорили проблему звільнення українських журналістів з російського полону, зокрема ветерана журналістики Ірини Левченко з Мелітополя.
Учасники зустрічі відзначили роботу Запорізького центру журналістської солідарності, на базі якого утворився неформальний клуб журналістів з тимчасово окупованих територій Запорізької області.
– Наші запорізькі колеги надзвичайно активні в акціях солідарності зі своїми колегами, яких утримує росія в полоні, – наголосив Сергій Томіленко.
Канада активно підтримує Україну та цікавиться долею полонених журналістів.
Керівники НСЖУ також розповіли про співпрацю з канадськими журналістами, зокрема з Марком Мак-Кіноном з «The Globe and Mail», якому допомагали із місцевими джерелами інформації під час його відрядження до Ізюма. А також – про контакти Спілки із колегами із Канадської асоціації журналістів.
– Цей візит став відповіддю на наше запрошення до Посольства ознайомитися з роботою Київського центру журналістської солідарності, – зазначив Сергій Томіленко.
Інформаційна служба НСЖУ