У Коростені на Житомирщині 10 серпня вперше зазвучало в ефірі місцеве радіо «Коростень FM». Його «народження» – це заслуга КП «КоростеньМедіа». І, як каже, директорка Наталія Чижевська, весь колектив дійсно сприймає його як дитину, тепер головне завдання – «виростити» до справді високопрофесійного рівня.
Раніше в місті окремо існувало телебачення і газета, а в 2011 році їх об’єднали в одне комунальне підприємство. На той час дротове радіо ще існувало. Але вже було зрозуміло, що воно себе відживає.
«Ми тричі подавалися на ліцензію, щоб у нас існувало місцеве радіо з місцевими новинами. Але тоді Нацрада віддавала частоту мережевим мовникам, з якими ми не могли тягатися. А в 2017 році з’явився проект «Мовлення громад». Ми вчепилися за цю тему, бо підпадали під умови. Виграли конкурс, але ліцензію отримали вже в 2019 році. Все це потребувало серйозної підготовки і прорахунків. Але для нас це була можливість розширитися, інформувати громаду про актуальні події через різні канали», – розповідає Наталія Чижевська.
Над розвитком нового напрямку працювали всі – і газетярі, і телевізійники.
«Це маленька дитина, з якою носяться усі. Ті, хто в газеті, мають своє завдання, ті хто з телебачення – своє, технічні спеціалісти теж долучалися. Окремо тільки для радіо буде працювати одна ведуча. Всі решта – це наш газетярський і телевізійний колектив», – каже директорка.
«Коростень FM» виходитиме в ранковому ефірі з 7 до 8 години, удень з 11 до 13 години та ввечері з 19 до 20. В інші години на цій частоті 107,5 FM транслюватиметься «Промінь». Наталія Чижевська каже: була можливість вибирати, але зупинилися саме на цій станції, бо там багато сучасної української музики.
Контент програм переважно інформаційний – це новини, історії успіху, культурні й спортивні досягнення, погода, корисна інформація.
Перш ніж вийти в ефір, колектив, що брав участь у запуску радіостанції, переймав досвід у редакції «Суспільного» в Житомирі, а також інших колег-радійників.
«Опановуємо все з нуля, всі вчимося. Було що в машині їдемо і вже чуємо, як по-різному в ефірі звучать жіночий та чоловічий голоси. Розуміємо, що треба перелаштовувати техніку», – коментує директорка.
Загалом, як зауважує Наталія Чижевська, зараз КП «КоростеньМедіа» намагається охопити інформаційно весь новостворений район. Адже якщо в Коростені медіасередовище – конкурентне, то є регіони, де інформаційна політика слабко розвинена.
«Ми якось у соцмережах написали про події не з Коростеня, то була шалена кількість переглядів, людям потрібна місцева інформація. Є багато груп у мережі «Фейсбук», блогерів, але ж вони не працюють як професійні журналісти, а просто перемощують, копіюють. Ми працюємо якісно, з місця подій і несемо відповідальність за інформацію», – додає пані Наталія.