Провідна радіостанція Нікополя, яка вела мовлення також і на значну частину тимчасово окупованої Запорізької області (поблизу Енергодара), припинила трансляцію. Про це в коментарі НСЖУ повідомив керівник радіо «Ностальжі» (ТОВ «ВКФ «ТРК «ТТ») Валерій Терещенко.
Національна спілка журналістів України висловлює солідарність із нікопольськими колегами та засуджує черговий злочин окупантів проти журналістів та медіа. Про розстріл росіянами нікопольського радіо НСЖУ інформує своїх міжнародних партнерів.
Радіо «Ностальжі» є головним надійним джерелом щоденного інформування жителів Нікополя. Крім того, воно повідомляло містян про повітряні тривоги.
– Снаряд влучив у перший поверх нашої будівлі і повністю зруйнував її, – розповів Валерій Іванович. – Наше редакційне приміщення, розміщене на другому поверсі, також суттєво постраждало. Вціліло лише одне вікно. Над третиною будівлі знесло покрівлю, і там, де розташовані наші апаратні, працюють ведучі, даху немає. Тому якщо піде дощ, нашу апаратуру буде знищено остаточно.
Радіо наразі працювати не може. Якщо ефірне обладнання ще можна полагодити, то монтажне знищено повністю. Також осколками пошкодило дуже дорогий кабель, який іде до антени-передавача.
Місце події досліджує поліція. Вартість знищеного майна уточнюється.
– Обстріли Нікополя здійснюються з-за Дніпра з відстані близько 5 кілометрів. Місто зазнає постійних ударів, – додав Валерій Терещенко.
Як наголошує керівник нікопольського радіо, самостійно відремонтувати приміщення та відновити мовлення вони не зможуть, потрібна зовнішня підтримка.
Голова НСЖУ Сергій Томіленко, який два дні тому відвідав місто Дніпро, каже, що чув від тамтешніх колег надзвичайно схвальні відгуки про радіо «Ностальжі», яке є головним джерелом місцевих новин Нікополя.
– Сьогоднішня російська атака, яка зруйнувала редакцію радіо «Ностальжі», залишила медійників без можливості працювати, а місцеве населення – без доступу до важливої оперативної інформації, – коментує Сергій Томіленко. – Я вже сконтактував із журналістами із Дніпра та Нікополя та запевнив нікопольських колег у своїй солідарності з ними. Ми надаємо екстрену підтримку радіо за рахунок коштів Міжнародної федерації журналістів. Також я вже поінформував штаб-квартиру ЮНЕСКО про цей черговий воєнний злочин росії проти працівників українського медіа. Ми будемо просити обласну і місцеву владу, ЮНЕСКО та інших міжнародних партнерів допомогти колегам із Нікополя відновити роботу радіокомпанії.
Інформаційна служба НСЖУ